Recenzja książki Księżniczka Popiołu

Księżniczka Popiołu- Dziewczyna, która powstała, gdy wszyscy myśleli, że się nie podniesie.

WA
@waitfor_book · 2019-05-05 09:34:50
 Księżniczka, która przeżyła śmierć swoich bliskich, widziała jak zarzynają jej matkę i zagarniają sobie jej dom. Zmuszona jest do mieszkania, świętowania i rozmawiania z najeźdźcami. Za każdy bunt swojego ludu lub choć małe przewinienie jest karana przez biczowanie. Teodozja wciąż żywi nadzieję, że ktoś przybędzie jej na ratunek, a gdy ktoś postanawia to zrobić jest zdziwiona? Czy postanowi W końcu sprzeciwić się swojemu oprawcy, weźmie odpowiedzialność za swoją ojczyznę i swój lud i rozpocznie rebelię?
Pomysł książki sam w sobie nie jest bardzo oryginalny. Mamy tu księżniczkę w tarapatach, w tle pojawia się książę ze swoimi kryzysami moralnymi oraz naszego Złego Króla. Choć to wszystko było w bardzo różnych scenariuszach, styl pisania autorki oraz dobrze wykreowany świat sprawił, że chciało się czytać dalej. Jeśli chodzi o bohaterów to nie są to płytkie postacie, niektóre aż nadto używają sarkazmu, są zdystansowane. Jedyna postać, która mnie przez dłuższy czas irytowała jest główna bohaterka, która sama się prosiła o cierpienie tą uległością w stosunku do innych i że tak naprawdę przez pewnie czas wyparła się swego ludu i była w stosunku do nich obojętna? Dopiero w większej połowie książki się ogarnęła. Za co w duchu dziękowałam autorce. Wielkim plusem jest też okładka, która idealnie wpasowuje się w klimat książki i do niej nawiązuje.

Ocena @waitfor_book:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Księżniczka Popiołu
Księżniczka Popiołu 5 /10 Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile... Theodosia miała sześć lat, kiedy jej kraj został zaat...
Komentarze

Nowe recenzje

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku