Recenzja książki Księżniczka Popiołu

Księżniczka Popiołu- Dziewczyna, która powstała, gdy wszyscy myśleli, że się nie podniesie.

WA
@waitfor_book · 2019-05-05 09:34:50
 Księżniczka, która przeżyła śmierć swoich bliskich, widziała jak zarzynają jej matkę i zagarniają sobie jej dom. Zmuszona jest do mieszkania, świętowania i rozmawiania z najeźdźcami. Za każdy bunt swojego ludu lub choć małe przewinienie jest karana przez biczowanie. Teodozja wciąż żywi nadzieję, że ktoś przybędzie jej na ratunek, a gdy ktoś postanawia to zrobić jest zdziwiona? Czy postanowi W końcu sprzeciwić się swojemu oprawcy, weźmie odpowiedzialność za swoją ojczyznę i swój lud i rozpocznie rebelię?
Pomysł książki sam w sobie nie jest bardzo oryginalny. Mamy tu księżniczkę w tarapatach, w tle pojawia się książę ze swoimi kryzysami moralnymi oraz naszego Złego Króla. Choć to wszystko było w bardzo różnych scenariuszach, styl pisania autorki oraz dobrze wykreowany świat sprawił, że chciało się czytać dalej. Jeśli chodzi o bohaterów to nie są to płytkie postacie, niektóre aż nadto używają sarkazmu, są zdystansowane. Jedyna postać, która mnie przez dłuższy czas irytowała jest główna bohaterka, która sama się prosiła o cierpienie tą uległością w stosunku do innych i że tak naprawdę przez pewnie czas wyparła się swego ludu i była w stosunku do nich obojętna? Dopiero w większej połowie książki się ogarnęła. Za co w duchu dziękowałam autorce. Wielkim plusem jest też okładka, która idealnie wpasowuje się w klimat książki i do niej nawiązuje.

Ocena @waitfor_book:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Księżniczka Popiołu
Księżniczka Popiołu 5 /10 Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile... Theodosia miała sześć lat, kiedy jej kraj został zaat...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku