Recenzja książki Kłamczuchy. Pretty Little Liars

"Piekło to naprawdę inni"

Autor: @cassandra9891 ·{}3 minuty
{} 2011-08-23 {} Skomentuj {} Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
"Trzy osoby mogą dochować tajemnicy,
jeśli dwie z nich nie żyją." - Benjamin Franklin

W każdym miasteczku, szkole, osiedlu, grupie znajdzie się taka osoba, o której zainteresowaniu i przyjaźni marzą wszyscy.
Alison DiLaurentis była właśnie taką osobą. Najpopularniejsza i najładniejsza dziewczyna w Rosewood, niedaleko Filadelfii. Jeśli na ciebie spojrzała, byłeś tego dnia niewątpliwym szczęściarze. Ali wybrała sobie cztery dziewczyny z całego tłumu innych i uczyniła je przyjaciółkami. Każdy wie, że nic tak trwale nie wiąże przyjaźni jak sekrety, a Alison znała je wszystkie.

Pewnego dnia Ali znika. Wychodzi podczas jednego z ich wspólnych spotkań. Aria, Spencer, Hanna i Emily pozostają ostatnimi osobami jakie widziały Ali. Apel rodziny, ogłoszenia o zaginięciu w CNN i ... kompletna cisza.
Rozpacz, ale i spokój, bo zniknęła osoba, która znała ich sekrety, lecz jednocześnie i tak, która mogła je zdradzić, zamieniając ich życie w ruinę.

"KWIAT MŁODZIEŻY Z ROSEWOOD"
Spencer Hastings to niezwykle ambitna dziewczyna. Zawsze taka była. Jej grafik na rok szkolny pęka w szwach, a wakacje poświęca na naukę do egzaminów i treningi. Zawsze jednak jej starsza siostra była dumą rodziny, zawsze o te parę punktów lepsza. Teraz pojawia się z nowym chłopakiem, którego z Spencer zaczyna coś łączyć. Znowu, bo choć to inna osoba, to nie pierwszy raz się to zdarza.
Aria Montgomery to teraz dziewczyna z Islandii. Właśnie wróciła z rodzicami do Rosewood, ale dawnej Ari z różowymi pasemkami i dziwnym stylem już nie ma. Teraz jest niezależna i z własnym wyszukanym poczuciem smaku. Poznaje przypadkowo w barze młodego mężczyznę, lecz...oboje ukrywają swój wiek. Gdy wieczór mija, szkolna rzeczywistość odkrywa całą prawdę.
Hanna Marin to teraz nowa gwiazda szkolna. Już nikt nie pamięta tej grubej, nieatrakcyjnej dziewczyny w cieniu Ali. Teraz szczupła, zawsze moda i z nową przyjaciółką. Ma wszystko czego chce, ale i pozostaje sekret szybkiej utraty wagi...oraz posiadania pary kolczyków i bransoletek od Tiffany'iego.
Emily Fields podtrzymuje rodzinną tradycję pływając w reprezentacji szkoły. Nawet nie śni się jej aby złamać choć najmniejszy zakaz rodziców. Pilna uczennica i pokorna córka. Poznaje jednak nową koleżankę, do której zaczyna czuć coś więcej niż przyjaźń, mimo iż jej chłopak także pływa w reprezentacji.

Już nie jako przyjaciółki, lecz każda osobno. Nadal jednak coś je łączy. Dotyka ich teraz ten sam los. Każda z nich otrzyma sms'a, maila a może tradycyjną wiadomość w skrzynce pocztowej lub szkolnej szafce.
Rzeczy i sekrety o których wiedziała tylko jedna osoba, a także zupełnie nowe tajemnice, o których nie wie nikt. Wszystkie podpisane tak samo.
"Wciąż tu jestem. I wiem o wszystkim. - A."

"MIŁE ZŁEGO POCZĄTKI"
Inspiracją autorki do serii Pretty Little Liars a także The Lying Game były jej wspomnienia z czasów szkolnych. Musiał być to niezwykle emocjonujący czas, bo opowieść o przyjaciółkach Ali czyta się jednym tchem. Każdy rozdział napisany jest z perspektywy jednej z czterech bohaterek. Duch Alison przewija się jednak przez wspomnienia każdej z nich. Tajemnice, dreszczyk strachu i niepewności wciągają niczym dobry thriller. Ktoś kto wysyła informacje i wie wszystko... kogo tożsamość pozostanie tajemnicą prawdopodobnie aż do końca tej serii.
Moja przygoda z Pretty Little Liars zaczęła się o wiele wcześniej. W zeszłoroczne wakacje stacja ABC zaczęła emisję serialu na podstawie tej serii. To, że znam część z losów bohaterów w niczym nie przeszkodziło mi w czytaniu tej książki. Co więcej, dowiedziałam się rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Serial zasługuje na rekomendacje, lecz to inna historia. Wątki łączą się z książkowym pierwowzorem, ale i pojawiają się zupełnie nowe, a stare ulegają znacznej modyfikacji.

"TYLKO POCZEKAJCIE"
Jeśli więc znacie już Pretty Little Liars z ich serialowej wersji, czym prędzej sięgajcie po książkę. To gratka dla każdego fana i zupełnie nowe niespodziewane oblicze większości zdarzeń. Nie będziecie się nudzić ani chwili. Wiele was zaskoczy.
Jeśli nie znacie jeszcze historii Alison oraz jej czterech przyjaciółek, pozostaje mi was tylko serdecznie zachęcić. Takich historii nie można bowiem sobie odpuścić.

Książka jest przepięknie wydana. Nie można wypuścić jej z rąk ! Tytuły akapitów to tytuły rozdziałów zaczerpnięte z książki.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2011-01-01

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Kłamczuchy. Pretty Little Liars
Kłamczuchy. Pretty Little Liars
Sara Shepard
{}7.7/10
Cykl: Pretty Little Liars, tom 1
Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały po...
Komentarze
Kłamczuchy. Pretty Little Liars
Kłamczuchy. Pretty Little Liars
Sara Shepard
{}7.7/10
Cykl: Pretty Little Liars, tom 1
Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały po...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

Piątka przyjaciółek, jedna noc. Po niej już nic nie będzie takie samo. Kiedy Aria, Hanna, Emily i Spencer po TAMTEJ NOCY spotyka się ponownie w Rosewood kilka lat później, okazuje się, że ich przyja...

@gloria11 @gloria11

Całą serie książek postanowiłam przeczytać , po zobaczeniu serialu na podstawie właśnie książek z serii Pretty Little Liars. Książka szybko zaczęła mnie urzekać swoim lekkim i zabawnym charakterem. Mu...

@zaczytanamarzycielka @zaczytanamarzycielka

Pozostałe recenzje @cassandra9891

Tak wygląda szczęście
"Maile, które przysyła los"

Oto historia znajomości, która zaczyna się w świecie wirtualnym - od błędu w adresie mailowym. Tam, gdzie anonimowość sprzyja bardziej szczerym wyznaniom dotyczących codz...

{} Recenzja książki Tak wygląda szczęście
Milion słońc
"Zanurzeni w Morzu miliona słońc."

Misja Błogosławionego, statku od pokoleń zawieszonego w nieskończonej przestrzeni kosmicznej, trwa. Czy będzie dane nam zobaczyć obiecane tytułowe "Milion słońc"? Wszyst...

{} Recenzja książki Milion słońc

Nowe recenzje

Spotlight. Zdrada
Kościół a niezależne media
@almos:

Kolejna rzecz o aferze pedofilskiej w kościele katolickim. Mowa jest o Bostonie, a cała sprawa została ujawniona w wyni...

{} Recenzja książki Spotlight. Zdrada
Siła miłości
„A siła miłości jest ogromna…”, ale czy potrafi...
@viki_zm:

W książce poznajemy dwie równolegle toczące się historie, które z pozoru połączone są tylko pracą bohaterek, a tak napr...

{} Recenzja książki Siła miłości
Influencerka
Influencerka
@w.moich.kre...:

„Influencerka” to powieść, która ukazuje media społecznościowe, ze strony, której na co dzień nie widzimy. Napisana jes...

{} Recenzja książki Influencerka
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl