Pisanie prac i sztuka ich prezentacji recenzja

"Pisanie prac i sztuka ich prezentacji" to prawdziwa sztuka nauki poprzez pisanie

Autor: @Anna30 ·5 minut
2017-04-10
Na ogół jest tak ,że pisanie prac sprawia wiele trudności językowych wśród grona uczniów, studentów, osób, które na co dzień mają do czynienia z prezentacjami, gdyż nie znają zasad odpowiedniego zaprezentowania swojej pracy.

Podczas prezentacji istotna jest komunikacja językowa, która ułatwi pracę nad pisaniem prezentacji zanim ujrzy ona światło dzienne w trakcie podążania do sukcesu w pracy zawodowym. Sztuką nie jest dobrze przeczytać tekst z kartki, , ale umiejętnie go przedstawić w sposób swobodny.
Autorzy Przemysław Paweł Sawicki i Krzysztof Sawicki bardzo często powołują się na słowa Mistrzów, pracowników środowiska akademickiego, studentów, dzielą się swoim codziennym doświadczeniem i ujawniają czytelnikowi sekrety pisania prac oraz sztukę ich prezentacji.

Książka ta składa się z 17 rozdziałów,aneksu oraz dołączonych 2 załączników, które stanowią tutaj idealnie dobrany dodatek dotyczący poszukiwania stosownej literatury wykorzystywanej i przydatnej do pracy oraz późniejszej jej prezentacji. Składa się z następującej przedstawionej treści:

1. Przepraszam, a o co chodzi- czyli niezbędny wstęp.
2. Abecadło- czyli co i jak czytać, zanim zacznie się pisać?
3. Rzeźbienie umysłu- czyli od czego zacząć
- Plagiat i antyplagiat
5. Nie tylko dla zapominalskich – czyli co i jak notować
- Fiszki
- Słownik wyrazów niezrozumiałych
6. Pokaż język – czyli sztuka uniknięcia błędów
- Język mediów
- Zapożyczenia
- Kultura języka
- Przejrzystość i zrozumiałość
- Grafomania
7. Skromność to cnota, czyli Twoje miejsce w szeregu
8. Koszmar kropki i przecinka- czyli strona formalna tekstu
- Struktura treści
- Czcionka, akapit i dzielenie wyrazów
- Cytowanie i przypisy

13. Pod ostrzałem- czyli sztuka referowania
14. Twój pierwszy raz – czyli jak się zachować podczas konferencji naukowej
- Oswajanie przestrzeni
- Poprawność (a) polityczna
- Z techniką za pan brat
- Prezentacje multimedialne
- Praca zespołowa
17. Śmiać się czy płakać- czyli humor z prac studenckich

Aneks
Załącznik nr 1
Warto przeczytać czyli wybór literatury metodologicznej z różnych dziedzin

Załącznik nr 2
- Warto poklikać czyli wybór stron internetowych tj. informacja naukowa ( ludzie nauki, serwisy tematyczne
- Biblioteki (bazy danych, katalogi, zbiory online, bibliografie)
- Wyszukiwarki internetowe, Porady, narzędzia naukowe
Z zaciekawieniem przeczytałam tą książkę , ponieważ treści zawarte w niej zostały bardzo dobrze ujęte. Każdy z zaprezentowanych rozdziałów w książce odkrywa tajemnice zasad pisania, zwrócenia uwagi to co jest istotne i najważniejsze – czytanie tekstu.

Czytelnik potrzebuje przeczytać tego rodzaju książek, gdyż autorzy tworzą swobodny klimat , swobodne słownictwo, cenne uwagi oraz porady, jak się zachować podczas prezentacji napisanej pracy.

Warto jest zaznaczyć, że ważne zagadnienia umieszczone w są książce po prawej stronie . Wyszczególniona jest pogrubionym tekstem , który daje motywację podejścia do spróbowania próby danego tekstu.

Autorzy podkreślają prawdziwe fakty dotyczące pisania prac i sztuki ich prezentacji, które sprawdzają się w rzeczywistości.

Elementy, które są przydatne podczas pisania prac i ich prezentacji są najważniejsze, ponieważ stanowią szczególny cel , założenia i wymania. Jako czytelnik zwróciłam na nie uwagę są one następującej treści:

- dobór odpowiedniej literatury, wybór odpowiedniej książki poprzez zrecenzowany tekst przez recenzenta,warunki do pisania, mapa myśli, plan pracy, źródła pisanego tekstu, notowanie, tworzenie fiszek, numerowanie stron, słownik wyrazów niezrozumiałych, wygląd tekstu, bibliografia, ozdabianie pracy, wyrównywanie tekstu, wielkość czcionki, akapit, interpunkcja, dzielenie wyrazów, odstępy w tekście, normy przypisów, tłumaczenie, nazwiska, adresy internetowe, daty, nawiasy, skróty, najczęstsze błędy.

Artykuł obejmuje obiektywność, tytuł, motto, struktura, teza , wstęp, początek, argumenty, zakończenie.

Istotne jest również zamieszczanie ilustracji, tabela , wykresy, podpis ilustracji, numerowanie ilustracji, prawo autorskie, formy zdjęć, format plików, wersje oprogramowania, nazwy plików, kopie bezpieczeństwa, wydruk z komputera , terminy, okładka, higiena pracy, styl korespondencji, poczta elektroniczna , identyfikacja.

Sztuka referowania prac

Wyszczególnione zostały najistotniejsze zagadnienia sposób prezentacji, nastawienia do wystąpienia ,ćwiczenia, pierwsze wrażenia, postawa, dekoncentracja, jabłuszko- zjedzenie przed wystąpieniem, kontakt ze słuchaczami, tłumaczenia, czytelność, telefon komórkowy ( wyłączyć przed prezentacją), guma do żucia ( nie żujemy z szacunku do słuchaczy), krzesła ( nie wieszamy na krześle ubrań), materiały do referowania, nośniki danych, prezenter, mikrofon, prezentacje multimedialne, przerwy w mówieniu, czas prezentacji, czytelność prezentacji.

Składanie prac do oceny zawiera:

Arkusz wydawniczy, umowa i prace autorskie , negocjacje z wydawcą
Wybór promotora, promotor, tematyka seminariów , opinie o promotorze, kandydaci na promotora, walka z czasem, czas seminarium, wybór tematu pracy, praca seminaryjna, praca zespołowa

Humor z zamieszczonych prac studenckich

Interesująco zachęcającą poradą stanowią 2 zamieszczone aneksy obejmują one literaturę przedmiotu, rady nauczyciela, promotora, książki autorskie i prace zbiorowe obejmuje załącznik do aneksu numer 1 dotyczący wyboru literatury metodologicznej z różnych dziedzin.
Aneks numer 2 odnosi się do odpowiedniego wyboru stron podczas pisania prac: informacja naukowa, instytucje, serwisy tematyczne, portale wiedzy, biblioteki, wyszukiwarki internetowe, porady narzędzia i pomoce naukowe, słownik metodologiczny.

Każdy rozdział posiada na zakończenie tabelę z napisem Na skróty - przegląd dobrych rad. Jest to interesująco przedstawione podsumowanie informacji zamieszczonych w rozdziale. Dodatkowo można wykonać sobie wykonać notatkę służącą ile danego tekstu się zapamiętało.

Przeznaczona jest szczególnie dla uczniów, studentów, czytelników, którzy mają problemy z pisownią i prezentacją prac. Zastosowano w książce łatwy język przekazu, co pozwoli zrozumieć co autorzy mieli na myśli pisząc poszczególne zdania dotyczące pisania prac i ich prezentacji.
Wiedza przekazana przez autorów pozwoli doskonalić się na nowo w tworzeniu lepszych prac, ale pod warunkiem, że trzeba stale ćwiczyć pisownię w mowie i piśmie.

Książka zawiera 192 stron , miękka oprawa, wydana 2010 przez Oficynę Wydawnictwa Impuls.

Polecam zapoznanie się z tą bardzo ładnie wydaną i napisaną pozycją przez autorów znających szkolny, uczelniany świat uczniów, studentów Przemysława Pawła Grzybowskiego, Krzysztofa Sawickiego w Oficynie Wydawnictwa Impuls.

Data przeczytania: 2017-04-07

Pisanie prac i sztuka ich prezentacji
Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski, Leszek Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski

?Pisanie prac i sztuka ich prezentacji? to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych roczników, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców ...

Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

Książka autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego i Krzysztofa Sawickiego pod tytułem „Pisanie Prac i sztuka ich prezentacji”, jest to pozycja wydana przez Oficynę Wydawniczą Impuls. Ta pozycja książ...

IN
@InezStanley

Pozostałe recenzje @Anna30

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna
Dobra dziewczyna, zła dziewczyna

Czy mając za sobą trudną przeszłość, która daje, o sobie znać na każdym właściwie kroku można o niej zapomnieć, czy żyć nią nie ujawniając nic z tego, co się wydarzyło, ...

Recenzja książki Dobra dziewczyna, zła dziewczyna
Dziennik pocieszenia
Dziennik pocieszenia

Jest mi niezwykle miło czytać autora, którego do tej pory nie miałam okazji poznać, a w szczególności chciałam odkryć w niej to, co jest mi obce w zwykłej codzienności, ...

Recenzja książki Dziennik pocieszenia

Dlaczego podskakuję
DLACZEGO PODSKAKUJĘ
@mikka138:

Gdy tylko dowiedziałam się o czym jest ta książka, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Temat jest mi dobrze znany, a wi...

Recenzja książki Dlaczego podskakuję
Mieszko. Wyjście z cienia
"Mieszko. Wyjście z cienia"
@tatiaszaale...:

Nie można stać w miejscu, trzeba przeć do przodu i do przodu. Bo kto nie idzie dalej, a stoi czy na zadku siedzi zadowo...

Recenzja książki Mieszko. Wyjście z cienia
Nechemia
W drodze przez XVII Rzeczpospolitą.
@sweet_emily...:

--*_*_*_*_* Jest rok 1666, w Konstantynopolu objawił się Mesjasz. Na jego spotkanie wyruszają tłumy Żydów. Wśród nich N...

Recenzja książki Nechemia