Recenzja książki Pisanie prac i sztuka ich prezentacji

"Pisanie prac i sztuka ich prezentacji" to prawdziwa sztuka nauki poprzez pisanie

Autor: @Anna30 ·{}5 minut
{} 2017-04-10 {} Skomentuj {} Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Na ogół jest tak ,że pisanie prac sprawia wiele trudności językowych wśród grona uczniów, studentów, osób, które na co dzień mają do czynienia z prezentacjami, gdyż nie znają zasad odpowiedniego zaprezentowania swojej pracy.

Podczas prezentacji istotna jest komunikacja językowa, która ułatwi pracę nad pisaniem prezentacji zanim ujrzy ona światło dzienne w trakcie podążania do sukcesu w pracy zawodowym. Sztuką nie jest dobrze przeczytać tekst z kartki, , ale umiejętnie go przedstawić w sposób swobodny.
Autorzy Przemysław Paweł Sawicki i Krzysztof Sawicki bardzo często powołują się na słowa Mistrzów, pracowników środowiska akademickiego, studentów, dzielą się swoim codziennym doświadczeniem i ujawniają czytelnikowi sekrety pisania prac oraz sztukę ich prezentacji.

Książka ta składa się z 17 rozdziałów,aneksu oraz dołączonych 2 załączników, które stanowią tutaj idealnie dobrany dodatek dotyczący poszukiwania stosownej literatury wykorzystywanej i przydatnej do pracy oraz późniejszej jej prezentacji. Składa się z następującej przedstawionej treści:

1. Przepraszam, a o co chodzi- czyli niezbędny wstęp.
2. Abecadło- czyli co i jak czytać, zanim zacznie się pisać?
3. Rzeźbienie umysłu- czyli od czego zacząć
- Wybór tematu
- Higiena pracy nad tekstem
4. Igła w stogu siana- czyli poszukiwanie informacji
- W bibliotekach i Internecie
- Plagiat i antyplagiat
5. Nie tylko dla zapominalskich – czyli co i jak notować
- Fiszki
- Słownik wyrazów niezrozumiałych
6. Pokaż język – czyli sztuka uniknięcia błędów
- Język mediów
- Zapożyczenia
- Kultura języka
- Przejrzystość i zrozumiałość
- Grafomania
7. Skromność to cnota, czyli Twoje miejsce w szeregu
8. Koszmar kropki i przecinka- czyli strona formalna tekstu
- Struktura treści
- Czcionka, akapit i dzielenie wyrazów
- Cytowanie i przypisy
- Dbałość o szczegóły
- Najczęstsze błędy
- Ostateczna korekta

9. Wielka układanka - czyli jak pisać artykuł
10. Warsztat paparazzo – czyli ilustracje w pracy
11. Nie załamuj palców- czyli jak się to robi z komputerem
12. Nie drażnij śpiącego lwa- czyli kontakty z wykładowcami
- Składanie prac do oceny
- Sztuka korespondencji
13. Pod ostrzałem- czyli sztuka referowania
14. Twój pierwszy raz – czyli jak się zachować podczas konferencji naukowej
- Oswajanie przestrzeni
- Poprawność (a) polityczna
- Z techniką za pan brat
- Prezentacje multimedialne
- Gospodarstwo czasem
15. Klątwa Gutenberga czyli składanie prac do druku
- Wymogi formalne
- Umowa i prawa autorskie
16. Kodeks dyplomata – czyli seminaryjny savoir – vivre
- Wybór promotora
- Walka z czasem
- Praca zespołowa
17. Śmiać się czy płakać- czyli humor z prac studenckich

Aneks
Załącznik nr 1
Warto przeczytać czyli wybór literatury metodologicznej z różnych dziedzin

Załącznik nr 2
- Warto poklikać czyli wybór stron internetowych tj. informacja naukowa ( ludzie nauki, serwisy tematyczne
- Biblioteki (bazy danych, katalogi, zbiory online, bibliografie)
- Wyszukiwarki internetowe, Porady, narzędzia naukowe
Z zaciekawieniem przeczytałam tą książkę , ponieważ treści zawarte w niej zostały bardzo dobrze ujęte. Każdy z zaprezentowanych rozdziałów w książce odkrywa tajemnice zasad pisania, zwrócenia uwagi to co jest istotne i najważniejsze – czytanie tekstu.

Czytelnik potrzebuje przeczytać tego rodzaju książek, gdyż autorzy tworzą swobodny klimat , swobodne słownictwo, cenne uwagi oraz porady, jak się zachować podczas prezentacji napisanej pracy.

Warto jest zaznaczyć, że ważne zagadnienia umieszczone w są książce po prawej stronie . Wyszczególniona jest pogrubionym tekstem , który daje motywację podejścia do spróbowania próby danego tekstu.

Autorzy podkreślają prawdziwe fakty dotyczące pisania prac i sztuki ich prezentacji, które sprawdzają się w rzeczywistości.

Elementy, które są przydatne podczas pisania prac i ich prezentacji są najważniejsze, ponieważ stanowią szczególny cel , założenia i wymania. Jako czytelnik zwróciłam na nie uwagę są one następującej treści:

- dobór odpowiedniej literatury, wybór odpowiedniej książki poprzez zrecenzowany tekst przez recenzenta,warunki do pisania, mapa myśli, plan pracy, źródła pisanego tekstu, notowanie, tworzenie fiszek, numerowanie stron, słownik wyrazów niezrozumiałych, wygląd tekstu, bibliografia, ozdabianie pracy, wyrównywanie tekstu, wielkość czcionki, akapit, interpunkcja, dzielenie wyrazów, odstępy w tekście, normy przypisów, tłumaczenie, nazwiska, adresy internetowe, daty, nawiasy, skróty, najczęstsze błędy.

Artykuł obejmuje obiektywność, tytuł, motto, struktura, teza , wstęp, początek, argumenty, zakończenie.

Istotne jest również zamieszczanie ilustracji, tabela , wykresy, podpis ilustracji, numerowanie ilustracji, prawo autorskie, formy zdjęć, format plików, wersje oprogramowania, nazwy plików, kopie bezpieczeństwa, wydruk z komputera , terminy, okładka, higiena pracy, styl korespondencji, poczta elektroniczna , identyfikacja.

Sztuka referowania prac

Wyszczególnione zostały najistotniejsze zagadnienia sposób prezentacji, nastawienia do wystąpienia ,ćwiczenia, pierwsze wrażenia, postawa, dekoncentracja, jabłuszko- zjedzenie przed wystąpieniem, kontakt ze słuchaczami, tłumaczenia, czytelność, telefon komórkowy ( wyłączyć przed prezentacją), guma do żucia ( nie żujemy z szacunku do słuchaczy), krzesła ( nie wieszamy na krześle ubrań), materiały do referowania, nośniki danych, prezenter, mikrofon, prezentacje multimedialne, przerwy w mówieniu, czas prezentacji, czytelność prezentacji.

Składanie prac do oceny zawiera:

Arkusz wydawniczy, umowa i prace autorskie , negocjacje z wydawcą
Wybór promotora, promotor, tematyka seminariów , opinie o promotorze, kandydaci na promotora, walka z czasem, czas seminarium, wybór tematu pracy, praca seminaryjna, praca zespołowa

Humor z zamieszczonych prac studenckich

Interesująco zachęcającą poradą stanowią 2 zamieszczone aneksy obejmują one literaturę przedmiotu, rady nauczyciela, promotora, książki autorskie i prace zbiorowe obejmuje załącznik do aneksu numer 1 dotyczący wyboru literatury metodologicznej z różnych dziedzin.
Aneks numer 2 odnosi się do odpowiedniego wyboru stron podczas pisania prac: informacja naukowa, instytucje, serwisy tematyczne, portale wiedzy, biblioteki, wyszukiwarki internetowe, porady narzędzia i pomoce naukowe, słownik metodologiczny.

Każdy rozdział posiada na zakończenie tabelę z napisem Na skróty - przegląd dobrych rad. Jest to interesująco przedstawione podsumowanie informacji zamieszczonych w rozdziale. Dodatkowo można wykonać sobie wykonać notatkę służącą ile danego tekstu się zapamiętało.

Przeznaczona jest szczególnie dla uczniów, studentów, czytelników, którzy mają problemy z pisownią i prezentacją prac. Zastosowano w książce łatwy język przekazu, co pozwoli zrozumieć co autorzy mieli na myśli pisząc poszczególne zdania dotyczące pisania prac i ich prezentacji.
Wiedza przekazana przez autorów pozwoli doskonalić się na nowo w tworzeniu lepszych prac, ale pod warunkiem, że trzeba stale ćwiczyć pisownię w mowie i piśmie.

Książka zawiera 192 stron , miękka oprawa, wydana 2010 przez Oficynę Wydawnictwa Impuls.

Polecam zapoznanie się z tą bardzo ładnie wydaną i napisaną pozycją przez autorów znających szkolny, uczelniany świat uczniów, studentów Przemysława Pawła Grzybowskiego, Krzysztofa Sawickiego w Oficynie Wydawnictwa Impuls.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2017-04-07

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Pisanie prac i sztuka ich prezentacji
Pisanie prac i sztuka ich prezentacji
Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski, Leszek Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski
{}10/10
?Pisanie prac i sztuka ich prezentacji? to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych roczników, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców ...
Komentarze
Pisanie prac i sztuka ich prezentacji
Pisanie prac i sztuka ich prezentacji
Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski, Leszek Krzysztof Sawicki, Przemysław Paweł Grzybowski
{}10/10
?Pisanie prac i sztuka ich prezentacji? to opracowanie adresowane do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych roczników, a także rodziców i nauczycieli - którzy jako twórcy i opiekunowie twórców ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

Książka autorstwa Przemysława Pawła Grzybowskiego i Krzysztofa Sawickiego pod tytułem „Pisanie Prac i sztuka ich prezentacji”, jest to pozycja wydana przez Oficynę Wydawniczą Impuls. Ta pozycja książ...

IN
@InezStanley

Pozostałe recenzje @Anna30

O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać
O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać

Autor bajki pt. '' O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać'' Pan Paweł Janiszewski spowodował, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech, gdyż zrelacjonował, na...

{} Recenzja książki O Mikołajku, który nauczył swego Tatę się uśmiechać
Bóg. Ludzka historia religii
Bóg. Ludzka historia religii

Od samego początku książka autorstwa Pana Rezy Aslan pt. ''Bóg. Ludzka historia religii'' wzbudziła, we mnie ogromne zainteresowanie ze względu na to, czym mnie zaskoczy...

{} Recenzja książki Bóg. Ludzka historia religii

Nowe recenzje

Powrót na Zieloną 13
Bohaterowie ZIELONEJ 13 powracają...
@Moncia_Pocz...:

Dzięki pani Agacie Bizuk z przyjemnością powróciłam do mieszkańców kamienicy przy ulicy Zielonej 13, by wraz z nimi uc...

{} Recenzja książki Powrót na Zieloną 13
Łąka
Życie na łące
@maciejek7:

"Łąka" przyciągnęła mnie piękną okładką, jedynym mankamentem są niezbyt dobrej jakości czarno-białe fotografie w niej z...

{} Recenzja książki Łąka
Zakochany mózg i inne niezwykłe stany
Co się dzieje w twojej głowie
@booksbybook...:

"Zakochany mózg i inne niezwykłe stany" to wyjątkowa książka popularnonaukowa, która w przystępny sposób poprowadzi nas...

{} Recenzja książki Zakochany mózg i inne niezwykłe stany
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl