Pod baldachimem krwawnika recenzja

Autor: @Anna30 ·1 minuta
2020-10-20
Wiersze autorstwa Pani Małgorzaty Hrycaj w tomiku poezji pt. '' Pod baldachimem krwawnika'' sprawiają wiele radości po bliższym zapoznaniu się z nimi ze względu wyrażane emocje, które są tam sprytnie wychwycone w sposób delikatny i przejrzysty.

Czytając, te wiersze mam wrażenie, że przenoszę się w miejsca mi znane od zawsze, ale zostały one dodatkowo przez autorkę barwnie zilustrowane.

Teksty zamieszczonych w II części 17 poematów zostały trafnie zrelacjonowane, a przy okazji zgłębieniu się nad ich treścią są słowami ku pokrzepieniu i dają nadzieję na lepsze jutro w świecie współczesnym, który nie jest rozumiany ze względu na ludzi, którzy nie dbają o niego.

Każdy z zamieszczonych i skonstruowanych przez Panią Małgorzatę Hrycaj to prawdziwy raj, który został przedstawiony pod jej czujnym okiem dostrzegającym piękny świat miłości, uczuć, przyrody, zabaw oraz chwilowej powagi w wierszu pt.''Gerda''.

Gdybym miała dokonać wyboru ulubionego wiersza, który zwrócił, moją szczególną uwagę to mogę jedynie stwierdzić, że nie ma takiego, gdyż w każdym z nich można odkryć indywidualność, a nawet można zagłębić się w niektórych z nich.

Polubiłam twórczość Pani Małgorzaty Hrycaj ze względu na lekkość pióra, prosty przekaz, a zwłaszcza w relacjach do drugiej osoby, które potrzebują rozmów, ciepła, miłości, którzy na co dzień lubią świat otaczającej ich w tle wokół pięknej przyrody.

Szczególnie bliska memu sercu jest poezja, którą należy uaktywniać, ponieważ stanowi ona najlepsze lekarstwo na towarzyszące w życiu codziennym smutki, które niestety pojawiają się zbyt często.

Poezja powinna nas jej miłośników wzmacniać, a przykładem na to jest tomik Pani Małgorzaty Hrycaj pt. '' Pod baldachimem krwawnika'', w którym znajdziemy chwilę na prawdziwą zadumę w strefie otaczającej nas ciszy.

Elementem dodatkowym są tutaj zamieszczone na samym końcu tomiku słowa od wydawcy Pani Magdaleny Węgrzynowicz — Plichty, która to przybliża w posłowiu metafory przeżyć podmiotu lirycznego oraz poetycki przekaz.

Pani Magdalenie Węgrzynowicz — Plichcie dziękuję za podarowanie mi autorskiego egzemplarza tomiku Pani Małgorzaty Hrycaj do zrecenzowania.

Twórczość Pani Małgorzaty Hrycaj jest warta zapoznania.

Data przeczytania: 2019-04-17

Małgorzata Hrycaj

@malgorzata1964_64
@malgorzata1964_64 · ponad 3 lata temu
Jestem autorką książki "Pod baldachimem krwawnika". Bardzo dziękuję Pani Annie za pochlebną recenzję. Chciałam jedynie zamieścić sprostowanie odnośnie fragmentu: "Prawdziwy smak poezji można poczuć w chwili poznania poematu/ Reminiscencje/ od siebie dla Ciebie, w których to ukazały się teksty Andrzeja Kotańskiego, który stał się dla niej inspiracją i pod wpływem jego twórczości unowocześniła swoje teksty." Tytuł poematu, to : "Ruminiscencje/ od siebie do ciebie": poemat nie zawiera tekstów Andrzeja Kotańskiego. Były one jedynie inspiracją.
Małgorzata Hrycaj

Pozostałe recenzje @Anna30

Co powie mama?
Co powie mama? Jak się uniezależnić i uzdrowić relacje z rodzicami

Jak ważne są, relacje z rodzicami wie każdy z nas. Układają się one bardzo różnie. Relacje z rodzicami odgrywają ważną rolę w życiu noworodka, nastolatka oraz dorosłego ...

Recenzja książki Co powie mama?
ADHD. Twój mózg jest OK
ADHD. Twój mózg jest OK okładka książki ADHD. Twój mózg jest OK

Opisywany główny temat książki pt. ''ADHD. Twój mózg jest OK'' przez Panią Tamarę Rosier uważam za konieczny i potrzebny szczególnie pacjentom zmagającym się z tym zabur...

Recenzja książki ADHD. Twój mózg jest OK

Potem
Potem.
@Malwi:

"Potem" Kristin Harmel to książka, która bardzo mnie poruszyła. Ta historia o bólu, stracie i procesie gojenia się ran ...

Recenzja książki Potem
Nasze światy
Fascynująca przygoda w wielu wymiarach

"Nasze światy" to fascynująca podróż przez niezwykłe wymiary, gdzie każdy krok to nowe odkrycie, a każdy zakręt skrywa ...

Recenzja książki Nasze światy
Narzeczona bez zobowiązań
Zagubione dusze
@jagodabuch:

"Narzeczona bez zobowiązań" autorstwa Eweliny C. Lisowskiej to romans historyczny, który przenosi czytelnika w drugą po...

Recenzja książki Narzeczona bez zobowiązań