Recenzja książki Opposition

Seria Lux

SU
@Suzka · 2019-08-12 08:39:04
"Opposition" to kolejna genialna książka Jennifer L. Armentrout podobnie z resztą jak cała seria Lux.
 Już od pierwszych rozdziałów jesteśmy świadkami szokujących zdarzeń, których po przeczytaniu pierwszej części nie bylibyśmy sobie w stanie nawet wyobrazić. Mimo pierwszych trzech części ("Obsydian", "Onyks", "Opal" - tytuły nie są przypadkowe) to dopiero dwie ostanie ("Origin" i "Opposition") to jazda bez trzymanki😂. Nie mniej jednak warto dotrwać do końca.

Dlaczego warto lub nie warto sięgnąć po tę serię?
  • wszystkie książki serii napisane są w znacznym stopniu w formie dialogu, bez zbędnych opisów (dla osób, które nie lubią kilku stronnicowych opisów, ta seria to strzał w dziesiątkę) co sprawia, że czyta się ją błyskawicznie
  • kosmici nie są dla dzieci, wątki z nimi nie są męczące i całość idealnie ze sobą komponuje, a świat kosmitów i ludzi pod względem literackim jest na prawdę ciekawie przplatany
  • jeśli minusem mogą być części to na pewno nie w tej serii, (bo są i takie, które mają po kilkanaście części i w końcu stają się meczące) każda kolejna część jest lepsza, nawet ciekawsza od poprzedniej
  • główny wątek może przypominać inną serię (jeśli przeczytaliscie obie serie na pewno łatwo znaleźć kilka punktów wspólnych), ale lepiej nie porównywać książek do siebie tylko po prostu czytać

jeśli brak Ci czasu lepiej nie zaczynaj tej serii, bo nie oderwiesz się od niej

A teraz wracając do ostatniej części...
"Opposition"
Książka mimo tak emocjonujacego początku nie zwalnia tempa akcji nawet na chwilę, aż do końca jesteśmy trzymani w napięciu razem z naszymi bohaterami. Jest to genialne zakończenie całej serii, jednak mimo to w "sercu jest gdzieś pustka", że to już koniec przygód Daemona i Katy.

Jestem pozytywnie zaskoczona stylem pisania autorki z pewnością sięgnę po więcej jej książek.
Ocena @Suzka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Opposition
Opposition 10 /10
Jennifer L. Armentrout
Finałowa część bestsellerowej serii Lux! Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjani...

Książka Smok Jego Królewskiej Mości

Dziś postanowiłem przybliżyć wszystkim fanom fantasy książkę Naomi Novik Smok Jego Królewskiej Mości, jest to pierwszy ...

RA
@rafal.borkowski.88
Książka Kruche życie

Książki z medycyną w tle, są tymi po które sięgam często, z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. Dlatego też z najwi...

GO
@Gosia
Książka Wiedźma. Opowieści z wieloświata. Tom 1

Od jakiegoś czasu interesuję się mitologią słowiańską, na tyle ile pozwala mi czas - na zasadzie dziś wiem więcej niż w...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się