Recenzja książki Wakacje z piekła

WAKACJE Z PIEKŁA

@natkawes@natkawes · 2010-08-13
Głównym plusem antologii jest to, że znajduje się w nich kilka krótkich opowiadań. I jeśli jakieś jest słabe to nie trzeba się długo męczyć.

"Wakacje z piekła" kupiłam ze względu na autorki. Cassandra Clare i Libba Bray. Po nich spodziewałam się najlepszych opowiadań. Jednak to Maureen Johnson tutaj góruje.

W historii Sarah znajdujemy się na luksusowym statku. Dwie przyjaciółki, Liz i Kristin chcą czerpać z wolności garściami. Tam poznają Hayley, która boi się wampirów grasujących na statkach.
Koniec jest zaskakujący, jednak "Łowy" mnie nie zachwyciły.

"Dom luster" tutaj liczyłam na wielką bombę. Niestety C. Clare nie chwyciła mnie za serce.
Violet wraz z rodzicami i "przyrodnim bratem" zamieszkali w willi na Jamajce. Wszystko wydawałoby się idealne oprócz sąsiadki, która zaprasza mężczyzn do swojego domu.

Claudia Gray napisała "Nie lubię twojej dziewczyny". Ta opowieść jest strasznie przewidywalna.
Główna bohaterka Cecily wraz z matką ukrywają przed męską płcią sabat. Co roku jeżdżą całą rodziną na Wybrzeże. Tam poznaje chłopaka Kathleen. Jednak ich związek kryje tajemnice.

Kolejnym opowiadaniem jest „Dekret o podejrzanych” autorstwa Maureen Johnson. Akcja toczy się w francuskim miasteczku. Siostry usłyszały pewną historię na której ciąży klątwa.
Właśnie ta podobała mi się najbardziej. Akcja, zwrot akcji, tajemnica. To właśnie „Dekret podejrzanych” daje wielki plus tej książce.

Ostatnim najdłuższym opowiadaniem jest „Nigdzie nie jest bezpiecznie” Libby Bray. Grupka przyjaciół szuka przygód w Europie. Jadą do Necuratul – wioski strachu.
Zawiodłam się strasznie. Spodziewałam się po autorce czegoś lepszego. Może było trochę tego dreszczyku ale to nie to. Tak w ogóle to było to bez zakończenia i pewnie wkrótce wyjdzie jakaś książka z Poe w roli głównej.

„Wakacje z piekła” nie należy do ambitnej książki. Mogę nawet stwierdzić, że są w niej „odpady”.
Ocena @natkawes:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2010-01-01
Książka Wakacje z piekła
Wakacje z piekła
Libba Bray, Cassandra Clare, Maureen Johnson, Claudia Gray
{}5.6/10
Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, malownicza wioska w Karpatach mogą okazać się przerażająca pułapka dla dziewczyn, które marzyły o ekscytującej wakacyjnej przygodzie. Bo podc...
Komentarze

Zobacz także

Autor: Cassandra Clare, Claudia Gray, Maureen Johnson, Libba Bray, Srah Mlynowski Tytuł: Wakacje z piekła Wydawnictwo: Amber Opis książki: Luksusowy statek, willa na Jamajce, francuskie miasteczko, ma...

Przysięgałam sobie, że nie dotknę żadnej książki "z piekła", niezależnie od tego, czy będą to wakacje, randki, czy pocałunki. Po spotkaniu z "Bale maturalne z piekła" miałam podobnych powieści serdecz...

Pozostałe recenzje @natkawes

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy. Wydanie rozszerzone

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem. Sprzedano po...

Książka Potęga miłości

“Potęga miłości” to kontynuacja serii o Tristanie i Ivie. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić po śmierci ukochanego....

Nowe recenzje

Książka Księżycowe miasto. Dom ziemi i krwi. Część 1

„Dom ziemi i krwi ” autorstwa Sarah J. Mass jest pierwszą częścia serii „Księżycowe Miastó” oraz równocześnie pierwsz...

Książka Frontier

„Frontier” to pierwsza książka Pawła Laskowskiego i cóż… nie zachwyciła mnie. Opis książki jest dość mocno zachęca...

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}