Recenzja książki Miłość to czasownik. Jak być ze sobą czulej, bliżej, dłużej. I na większym luzie

Wszystko o miłości i jak z nią nie zwariować

Autor: @thatgirlwithbook ·2 minuty
2022-04-20 1 komentarz 2 Polubienia
Książka Pani Olgi Kordys-Kozierowskiej pt: "Miłość to czasownik" była ostatnio czymś co zaprzątało moje myśli w każdej chwili spędzanej z moim chłopakiem.
Jest to kawał dobrej lektury zawarty w niewielkiej książeczce (ma około 200 stron).

Mam wrażenie, że każde słowo zapisane przez panią Olgę ma ogromną wartość i jest kilkakrotnie przemyślane.
Wszystko składa się w ciekawą i niepozwalającą się oderwać całość.

Czytamy o realnych sytuacjach z życia autorki i możemy porównywnać je do własnych doświadczeń.
Sama miałam pełno frajdy kiedy jakieś zdarzenie cia autorki było podobne do moich wspomnień i mogłam przeanalizować co dałoby się zrobić inaczej w tamtej chwili.

Jest to lektura, która -jestem pewna- przyda się dużej ilości osób. Co więcej, każdy kto chociażby był kiedyś w związku, lub chce być w przyszłości powinien tę książkę przeczytać. Jest w niej bardzo dużo cennej wiedzy, która zawsze się może przydać.
Jestem przekonana, że większość rad danych przez autorkę znajdzie swoje zastosowanie nawet w kontakcie z innymi osobami niż tylko bliskimi/ukochanymi.
Nie musimy kochać kogoś by okazywać mu szacunek, w któryś ze sposobów opisanych w książce.

Ogromnie spodobał mi się pomysł pytania drugiej połówki o reakcje i myśli z pierwszego spotkania.
Zorientowałam się, że sama to stosuję dosyć często i za każdym razem jest dosyć śmiesznie 😆
Bardzo podoba mi się też to jaki jest nacisk na samodoskonalenie siebie. Pani Olga zawsze pamięta o sobie i podkreśla to w swoim tekście.
Dąży też do tego by nie zatracać się tylko na sobie lub tylko na drugiej połówce. Trzeba znaleźć złoty środek.

Jedną z rzeczy które mi nie podpasowały były rozdziały z rozdzielaniem obowiązków. Jednak nie pasowały mi tylko propozycje dawane przez autorkę, bo u nas nie działały.

Więc w sumie minusów w książce brak!

Bardzo się cieszę, że powstają takie książki i że ludzie mogą się z nimi zapoznać.
Przyznam, że oczy mi się otworzyły na niektóre sprawy, o których wcześniej nie myślałam, a okazują się kluczowe w związku.

W ogromnym uśmiechem i pewną ręką będę podsuwała tę książkę każdemu w swoim otoczeniu.

Sięgnęłam po nią, przez śliczną okładkę i ciekawy temat, a teraz twierdzę, że jest to coś niezbędnego, co każdy powinien przeczytać. Książka trafia na moją listę najlepszych/najciekawszych książek, jakie czytałam.

Moja ocena:

Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Olga Kozierowska
8.9/10
Lekki, zabawny, pokazujący perspektywę i kobiecą, i męską, a przede wszystkim niezwykle użyteczny poradnik dla par autorstwa znanej dziennikarki, działaczki społecznej, prezeski Fundacji Sukces Pisan...
@rainestrella95
@rainestrella95 · 5 miesięcy temu
"Mam tak samo, jak Ty" :)
× 1

Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

"Kochać- jak to łatwo powiedzieć Kochać- to nie pytać o nic. Bo miłość jest niewiadomą Lecz chcę wiedzieć czy wiary starczy mi...." Na początku zastanawiałam się o czym może być ta książka. Książek ...

@moj.drugiswiat @moj.drugiswiat

Nawet jeśli tak jak ja raczej stronicie od poradników, śmiało możecie sięgnąć po książkę Olgi Kordys-Kozirowskiej pod tytułem “Miłość to czasownik”. Nie jest to bowiem typowy irytujący poradnik, mimo...

@Sylwia_K @Sylwia_K

Pozostałe recenzje @thatgirlwithbook

Księga magii
No coś nie tym razem…

„Księga Magii” to ogromny zbiór opowiadań znanych i lubianych autorów. Niestety jak dla mnie była to za mało przystępna fabularnie książka, tzn. Nie mogłam się wciągnąć ...

Recenzja książki Księga magii
Gołąb i wąż
Najlepsza książka 2020

Dziwnie się czuję pisząc recenzję tej książki. Dlaczego? 1. Nie sądziłam, że będę ją pisać tak szybko. 2. To jest kolejna pozytywna recenzja! (Baardzo pozytywna) ...

Recenzja książki Gołąb i wąż

Czego nie widać
Dobra książka!
@paulinkusia...:

Doktor Gretchen White, specjalistka w dziedzinie psychologii i kryminologii, najlepsza konsultantka bostońskiej policji...

Recenzja książki Czego nie widać
Kronikii Lenny'ego tom I Syberia
Kroniki...
@ewelina.czyta:

Wracając pamięcią do poprzednich książek autorstwa Ewy Sosnowskiej tj. "Czekoladowe Rendez- Vous" i "W miłości siła" z ...

Recenzja książki Kronikii Lenny'ego tom I Syberia
Wyprawa po magiczny lek
Niezapomniane przygody Stelli
@mommy_and_b...:

Książkę "Wyprawa po magiczny lek" czytałam razem z sześcioletnim synkiem. Początkowo kręcił głową, gdy zobaczył okładkę...

Recenzja książki Wyprawa po magiczny lek
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin