Pewne

Pewne
Pewne Wydawnictwo rozpoczęło swą działalność w listopadzie 2017 roku, choć edytorskie, redakcyjne i wydawnicze doświadczenie jego założyciela przekracza 20 pracowitych lat w branży. Zamierzamy działać selektywnie, skupiając się na wydawaniu książek naukowych, wartościowej literatury i norwidianów. W ofercie także druki ulotne przygotowywane na wyjątkowe wydarzenia.

W przeciągu 18 miesięcy działalności opublikowaliśmy 13 książek, w tym 4 monografie recenzowane, eseje, książki literackie, edycje norwidianów, album. Zmiany w organizacji szkolnictwa wyższego i związanej z tym punktacji publikacji doprowadziły do zawieszenia druku następnych przygotowanych w tym zakresie prac. Pewne Wydawnictwo ubiega się o status wydawnictwa naukowego i w momencie uzyskania stosownej decyzji oferować będziemy kolejne książki.

Właścicielem i osobą firmującą swym nazwiskiem jakość wydawanych książek jest dr Adam Cedro, polonista, edytor, redaktor i norwidolog, członek redakcji krytycznej edycji Dzieł wszystkich C. Norwida (autor opracowania poematu Quidam), redaktor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, m.in. serii Młoda polonistyka, będącej pokłosiem corocznego konkursu im. Czesława Zgorzelskiego na najlepszą polonistyczną pracę magisterską (literaturoznawczą i językoznawczą).

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl