„Akcja-ilustracja…”, czyli kreatywne konkursy dla dzieci i młodzieży

Autor: a.boniecka ·1 minuta
2021-08-06 3 komentarze 10 Polubień
„Akcja-ilustracja…”, czyli kreatywne konkursy dla dzieci i młodzieży
Co mogą robić dzieci, które na czas wakacji zostały w mieście? Rozbudzić swoją kreatywność! Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu przygotowała dla dzieci i młodzieży cztery konkursy w ramach akcji „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką”.

Najmłodsi czytelnicy mogą spróbować swoich sił w czterech kategoriach konkursowych:


  • Drzwi do wyobraźni – to konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-15 lat. Zadaniem jest stworzenie okładki do wybranej przez siebie książki. To niepowtarzalna okazja, by wcielić się w rolę profesjonalnego ilustratora!

  • Pożeracze książek – to kolejny konkurs plastyczny adresowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Tym razem zadaniem jest stworzenie krótkiej książeczki obrazkowej lub komiksu o dowolnej tematyce.

  • Zrób to sam i… pokaż, jak to robisz – jest to konkurs internetowy skierowany do dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zadaniem konkursowym jest stworzenie krótkiego tutorialu w formie wideo, gdzie przedstawiony zostanie proces tworzenia wybranego rękodzieła.

  • Już za chwilę doznasz szokubiblioteka na TikToku! – ostatnią kategorią konkursową jest stworzenie kreatywnego, zabawnego filmiku na platformie TikTok. Jego treść powinna być powiązana tematycznie z organizowaną akcją, natomiast w opisie musi się znaleźć hashtag #zaglebiowskamediateka_konkurs. Konkurs jest skierowany do dzieci wieku od 10 do 15 lat.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej informacji na temat konkursów można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Aleksandra Boniecka
× 10 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Fajna inicjatywa
× 4
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Bardzo fajny pomysł!
× 3
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Podoba mi się ten pomył.
× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl