"Gwiazdkopisanie" – czwarta edycja rodzinnego konkursu literacko-plastycznego

Autor: Katarzyna Załęska ·1 minuta
2021-11-09 4 komentarze 13 Polubień
"Gwiazdkopisanie" – czwarta edycja rodzinnego konkursu literacko-plastycznego

Polskie Radio Dzieciom ogłasza czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko – plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

 

Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej lub prozatorskiej - opowiadanie, list, kartka z pamiętnika, wiersz lub w formie komiksu – rysunek, malarstwo, grafika komputerowa. Świąteczne historie ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska.

- Już po raz czwarty zapraszamy wszystkich naszych słuchaczy do najbardziej rodzinnego konkursu w Polskim Radiu i nie tylko. Czekamy na Wasze najweselsze, najbardziej wzruszające, najśmieszniejsze i najbardziej szalone wspomnienia związane  z Bożym Narodzeniem – mówi Justyna Bednarek. 

Na autorów najciekawszych historii czekają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostaną zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej oraz w wybranej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

Aby wziąć udział w Konkursie należy przesłać do 6 grudnia elektroniczną wersję prac w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiadkopisanie.polskieradio.pl. Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostaną w niedzielę 19 grudnia w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00).

 

Tekst napisany na podstawie przesłanych materiałów prasowych.

× 13 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@reniarenia
@reniarenia · ponad 2 lata temu
Polskie Radio Dzieciom, które czasem słucham, gdy jestem u mamy, codziennie organizuje konkursy dla najmłodszych słuchaczy. Niestety jest to mało popularne wśród dzieci, które wolą komputery i inne gadżety. Ja jako dziecko chętnie słuchałam tych audycji, szkoda że moje dzieci nie chcą☹️
× 3
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Super pomysł 🙂 myślę, konkursy które zachęcają do wspólnego spędzania czasu są potrzebne i zazwyczaj na szczęście cieszą się duża popularnością 😊
× 3
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Super pomysł 🙂 myślę, konkursy które zachęcają do wspólnego spędzania czasu są potrzebne i zazwyczaj na szczęście cieszą się duża popularnością 😊
× 3
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Bardzo fajny pomysł na konkurs dla dzieci i młodzieży. Myślę, że chętnych będzie dużo, aby wziąć udział w nim.
× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl