W czasie lockdownu na rynku książki zanotowano znaczące poruszenie. Dyrektor działu Książka w Empiku – Michał Tomaniak – mówi, że zainteresowanie e-bookami wzrosło aż dziesięciokrotnie, natomiast zainteresowanie audiobookami pięciokrotnie. Jak odpowiedzieć na potrzeby czytelników w trakcie pandemii? Odpowiedzią jest druga edycja Wirtualnych Targów Książki.
Ograniczenia epidemiczne sprawiają, że największe wydarzenia literackie są odwoływane lub ogranicza się albo zmienia całkowicie ich dotychczasową formę. Empik, jako jeden z największych sprzedawców książek w Polsce, postanowił wykorzystać możliwości Internetu i dotrzeć do czytelników w formule, która w dobie koronawirusa będzie zdecydowanie najbezpieczniejsza. To już druga edycja Wirtualnych Targów, pierwsze odbyły się w maju i taka forma świetnie się sprawdziła. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań do tego, by Wirtualne Targi Książki dawały możliwości zbliżone do tradycyjnej, stacjonarnej edycji. Atrakcji nie zabraknie!
Wirtualne Targi Książki rozpoczną się 14 października i będą trwały aż do 25 października. Wydarzenie skupia największe premiery literackie, interesujące promocje książkowe, kilkadziesiąt spotkań z autorami, a także webinary związane z branżą literacką. W odróżnieniu od pierwszej edycji, w tym sezonie będzie można spotkać dodatkowe trzy strefy: Przecinek i Kropka dla najmłodszych, młodzieżową strefę #sieczyta oraz dedykowaną literaturze pięknej i reportażowi strefę Apostrof. Wirtualne Targi Książki zostały wzbogacone o szeroko wyposażoną sekcję e-booków i audiobooków, a w trakcie wirtualnych spotkań z pisarzami będzie możliwość zdobycia egzemplarzy książek z autografem. Kogo będzie można spotkać na Wirtualnych Targach Książki? Wśród gości znajdą się: Wojciech Mann, Michał Nogaś, Wojciech Chmielarz, Zyta Rudzka, Wojciech Jagielski, Przemysław Staroń, Agnieszka Maciąg, Regina Brett, Wojciech Drewniak, Rafał Pacześ, Justyna Bednarek i Beata Pawlikowska. Pełną listę spotkań i wydarzeń można sprawdzić na stronie: https://www.empik.com/empikultura/wydarzenia.
Podczas pierwszej edycji Wirtualnych Targów Książki zrealizowano 60 tysięcy zamówień na książki, a w spotkaniach z twórcami wzięło udział ponad 640 tysięcy osób. Czy jesienna edycja będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem? Przekonamy się już za kilka dni.
Planujecie wziąć udział?
Aleksandra Boniecka
× 10Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!
Komentarze
@nalogowyksiazkoholik · około 4 lata temu
Fajna alternatywa wobec obecnej sytuacji. Chętnie biorę udział w spotkaniach online.
Wynik ten moim zdaniem jest bardzo dobry jeśli chodzi o pierwsze Wirtualne Targi Książki. Miejmy nadzieje, że tego rodzaju Wirtualne Targi Książki będą korzystne dla wszystkich wielbicieli książek i spotkań z ich autorami.