Kartka z kalendarza: 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Autor: Dominika Róg-Górecka
2022-04-23 3 komentarze 11 Polubień
Kartka z kalendarza: 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

O ile każdy dzień jest dobry do świętowania, to ten szczególnie. Właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

 

Pierwszy raz ten ważny dla wszystkich miłośników dzień obchodzony był w 1995 roku. Oznacza to, że w tym roku odbywa się już dwudziesty siódmy raz! Inicjatorem tego dnia jest UNESCO, które zamierzało w ten sposób zwrócić uwagę na kwestie ochrony własności intelektualnej.

 

Z kolei o wyborze tej, a nie innej daty, zdecydował fakt, że właśnie 23 kwietnia zmarło wielu słynnych twórców: Miguel de Cervantes, William Szekspir, Inca Garcilaso de la Vega (peruwiański historyk) i Josep Pla.

 

Jak zamierzacie obchodzić dzisiejszy dzień? Mam nadzieję, że macie w planach czytanie! Koniecznie napiszcie mi, z jaką książką zamierzacie spędzić wieczór (a może i zarwać noc!).

 

Dominika Róg-Górecka

× 11 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Utopia
@Utopia · około 2 lata temu
Światowy Dzień Książki miałam przyjemność obchodzić w pracy, a że pracuje z dziećmi była to idealna okazja do zaszczepiania w nich miłości do lektury :)
Dzień poświęciliśmy czytając i rozmawiając o ich ulubioncyh książkach, dzięki czemu wszyscy mieli wspaniałą okazję do pochwalenia się swoimi domowymi biblioteczkami!
× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Dzisiaj Irysek pojechał z rodzicami do przyjaciółki, a więc dziadkowie mają wolne i może wieczorem będę mieć więcej siły na czytanie. Bardzo późny wieczór spędzę zDzień dobry i co dalej Eric Berne
× 1
@Airain
@Airain · około 2 lata temu
Duża część dnia przeznaczona na czytanie, więc spędziłam go jak należy. :)
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl