„Koło czasu” od Amazona obejrzymy tej jesieni!

Autor: juliastrach ·1 minuta
2021-08-04 3 komentarze 10 Polubień
„Koło czasu” od Amazona obejrzymy tej jesieni!

Pierwszy sezon opartego na 14-tomowym cyklu powieści fantastycznych Roberta Jordana serialu „Koło Czasu” wystartuje na platformie Amazon Prime Video jeszcze w tym roku. Jego premiera została zaplanowana na listopad.


Prace przy serialu rozpoczęły się już w 2018. Odpowiedzialnym za scenariusz jest Rafe Judkins, twórca „Agentów T.A.R.C.Z. Y” i „Hemlock Grove”. Pierwsze dwa odcinki wyreżyserowała Uta Briesewitz, która doświadczenia po drugiej stronie kamery zdobyła na planie „Westworld” czy „Orange is the new black”. Do pracy nad serialem został zaangażowany również Brandon Sanderson, który po śmierci Roberta Jordana, kontynuował jego cykl jeszcze 3 tomami. Ostatecznie składa się na niego 14 tomów (w Polsce wszystkie tomy zostały wydane przez Zysk i S-ka) i jeden prequel.

O czym jest książkowa seria?

W świecie „Koła czasu”, magia zwana Jedyną Mocą, została podzielona na dwie części. Jedną posługiwali się mężczyźni, a drugą kobiety. Ludzie nie chcieli się jednak pogodzić z tym podziałem i podjęli prace badawcze zmierzające do jego zniesienia. Niestety ich efekty okazały się tragiczne, bo spowodowały wypuszczenie na świat Czarnego, zwanego pierwotnym złem. Pokonać go może jedynie wybraniec nazywany Smokiem Odrodzonym.

Co obejrzymy na małym ekranie?

Niedawno poznaliśmy wstępny zarys fabuły pierwszego odcinka. Zgodnie z nim główną bohaterką jest Moiraine, liderka grupy kobiet obdarzonych niezwykłymi, magicznymi mocami. Spośród nich zostaje wybranych pięć osób. Przeznaczeniem jednej z nich, zgodnie z prastarą przepowiednią, jest wybawienie lub destrukcja świata.

Na razie możemy tylko spekulować, co wydarzy się w kolejnych odcinkach.

Kto zagra w adaptacji?

Pierwszy sezon ma składać się z sześciu odcinków. W roli Moiraine zobaczymy Rosamund Pike. Poza nią w serialu występują między innymi: Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Zoe Robins, Barney Harris, Madeleine Madden, Daniel Henney i Michael McElhatton.

Producenci opublikowali też filmową zapowiedź serialu:

Czekacie na serial? A może czytaliście cykl Roberta Jordana?

Julia Strach
× 10 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Może mnie to zmobilizuje do przeczytania następnych tomów, gdyż wysłuchałam tylko pierwszego.
× 3
@stos_ksiazek
@stos_ksiazek · ponad 2 lata temu
Czekam ;) ciekawa jestem tej ekranizacji.
@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
I to jest news! Brawo!
© 2007 - 2024 nakanapie.pl