Książkowy Dzień Ojca, czyli rekomendacje naszych czytelników

Autor: Dominika Róg-Górecka i użytkownicy portalu NaKanapie ·3 minuty
2024-06-18 5 komentarzy 9 Polubień
Książkowy Dzień Ojca, czyli rekomendacje naszych czytelników

Dzień Ojca już w ten weekend. Nie macie jeszcze prezentu? Nic straconego, użytkownicy naszego portalu przygotowali dla Was kilka książkowych rekomendacji. Koniecznie przeczytajcie tę listę, można znajdziecie na niej coś ciekawego?

 

 


Słowo honoru – Marek Krajewski

 


Historia, zbrodnia, niewyobrażalne okrucieństwo i człowiek, który nie raz i nie dwa dotknął piekła – kapitan Edward Popielski.

 

Drodzy Panowie – jeśli szukacie mocnej, misternie dopracowanej w każdym względzie, wielokrotnie zaskakującej i przede wszystkim niezwykle klimatycznej powieści spod znaku sensacji, dramatu i kryminału retro, to najnowsza książka Marka Krajewskiego pt. „Słowo honoru”, będzie dla was idealnym wyborem.

 

To również opowieść o tym, co znaczy honor człowieka…

 

Rekomendacja od: Uleczka448

     
     
 

Tato, opowiedz o sobie – Elma van Vliet


„Tato, opowiedz o sobie” autorstwa Elmy van Vliet to idealne dopasowanie prezentu na Dzień Ojca.
 
Pozycja jest swoistego rodzaju dziennikiem, w którym każdy Tata będzie mógł nie tylko zapisać ważne daty czy spotkania, ale przede wszystkim mieć miejsce na swoje złote myśli.
 
Jest to świetna opcja nie tylko prezentowa, ale również na spędzenie czasu we dwoje. Nasz Tato będzie mógł stworzyć świetne wspomnienia, zamieścić słowa o tym jak to było kiedyś, a przede wszystkim stworzyć niesamowitą pamiątkę dla kolejnych pokoleń w swojej rodzinie.
 
Ten dziennik jest pełen pytań, pełen anegdot, które z pewnością pomogą naszemu tacie spisać dzieje w humorystyczny, a zarazem wzruszający sposób :)
 
Dla mnie to wybór numer jeden i nie wyobrażam sobie, by mogło tego dziennika zabraknąć w naszych rodzinnych zasobach :)

 

Rekomendacja od: Rozchelstana_Owca

     
     
 

Paweł Wolski – Bartłomiej Kowaliński

 

Jeśli chodzi o fajny książkowy prezent na Dzień Ojca, to czy może być coś lepszego niż dobry kryminał? 

Jak dla mnie odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: trzy kryminały. Z dobrymi książkami nie ma co się ograniczać, dlatego też Waszą uwagę chciałabym dziś zwrócić na cykl „Paweł Wolski” od Bartłomieja Kowalińskiego. Tutaj na samym czytaniu zabawa się jeszcze nie kończy. Nie dość, że Wasz tata może poznać świetną historię, to dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł odwiedzić jej miejsca akcji!

Są one jak najbardziej prawdziwe, a zamek w Rytrze z drugiego tomu jest szczególnie warty zobaczenia. 

 

Rekomendacja od: read.my.heart

     
     
 

Pielgrzym – Terry Hayes

 

Kiedy zastanawiam się nad książką na prezent z okazji Dnia Ojca od razu na myśl przychodzi mi „Pielgrzym” autorstwa Terry'ego Hayesa. To znakomity thriller, który od pierwszych stron wciąga czytelnika w mroczny świat międzynarodowych intryg. Główny bohater, tajny agent o kryptonimie Pielgrzym, zmuszony jest do powrotu z emerytury, by stawić czoła terrorystycznemu spiskowi zagrażającemu globalnemu bezpieczeństwu. Hayes z precyzją i dbałością o detale kreśli skomplikowaną fabułę, pełną zaskakujących zwrotów akcji i wielowymiarowych postaci. Dynamiczne tempo, trzymające w napięciu wydarzenia oraz realistyczne opisy sprawiają, że książka ta jest prawdziwą ucztą dla miłośników literatury sensacyjnej. „Pielgrzym” to nie tylko opowieść o walce dobra ze złem, ale także o poświęceniu, lojalności i moralnych dylematach, co czyni ją wyjątkowo głęboką i refleksyjną lekturą. To doskonała książka dla tych, którzy cenią sobie inteligentne i pełne emocji historie.

 

Rekomendacja od: Darek

     
     
 

Wilcze Dziecko – Ingeborg Jacobs

 

Książka „Wilcze Dziecko” autorstwa Ingeborg Jacobs to idealna propozycja prezentu z okazji Dnia Ojca. Jest to przejmująca historia małej dziewczynki, która w osamotnieniu i rozpaczy próbuje przetrwać czas II wojny światowej. Stały głód, brak schronienia i jakiejkolwiek rodziny odciska na niej silne piętno. Pomimo trudności udaje jej się przeżyć i u schyłku życia odnaleźć swoich bliskich. Jestem pewna, że ta pozycja spowoduje, że niejednemu Tacie zakręci się łza w oku.

 

Rekomendacja od: kar_piotrowska

     
     
 

Historia bez cenzury – Wojciech Drewniak

 

Chciałabym polecić na Dzień Ojca książkę „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka. Autor opisuje historię w sposób żartobliwy, choć nieco kontrowersyjny. Ma swój kanał na You Tubie, gdzie można posłuchać anegdot o dawnych czasach. Autor pisze z humorem, nie ukrywa niczego, znajduje ciekawostki i fascynuje klimatem. Polecam na prezent dla Taty!

 

Rekomendacja od: beatazet

 

Czy Wasi ojcowie lubią czytać? Jeśli tak, to czy któryś z powyższych tytułów sprawdził by się w roli prezentu?

Jestem też ciekawa, czy spodobał się Wam artykuł, który powstał dzięki rekomendacją naszych użytkowników. A może chcielibyście wziąć udział w kolejnej takiej akcji? Koniecznie do mnie napiszcie!

 

Dominika Róg-Górecka i użytkownicy portalu NaKanapie

× 9 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · 26 dni temu
Ciekawe książki dla mnie, ale raczej nie dla męża. Zabrakło mi fantastyki naukowej i reportaży. Mam wątpliwości co do
Wilcze Dziecko
– Ingeborg Jacobs

× 4
@AnnaKatarzyna
@AnnaKatarzyna · 26 dni temu
Świetna akcja. Artykuł we współpracy z Kanapowiczami - jestem na Tak : D
× 4
@Asamitt
@Asamitt · 20 dni temu
Ciekawy artykuł oraz pomysł na współudział (byle nie mordować przy okazji;)).
Na prezent mogłabym wybrać bez znajomości treści "Historie bez cenzury" oraz "Tato, opowiedz o sobie". Co do gatunkowej literatury, to najlepiej dobierać pod względem ulubionych kategorii i autorów, szanownych ojców:)

Ja bym tutaj widziała więcej książek, w których to ojciec odgrywa, jeśli nie główną, to istotna rolę:
"Halo tato. Reportaże o dobrym ojcostwie" oraz "Ojcowie szóstego levelu" , do tego powieści:
"Nikt mnie nie ma" A.N. Linderborg, "Cisza" J.Lester, "Zawód ojca" S.Chalandon albo "Chłopiec z klocków" K.Stuart. Chociaż to są mocniejsze w wyrazie historie, a trzeba mieć do takich przekonanie.

Zabrakło książki odnośnie historii, wojskowości, strategii militarnych itp. Mocno dziwie się ze względu na brak szeroko pojętej fantastyki.
× 3
@agnieszkamts
@agnieszkamts · 21 dni temu
"Pielgrzym" i " W zmowie z mordercą" to tytuły które przypadną do gustu mojemu tacie ❤️. Co do artykułu razem z Kanapowiczami jestem również na tak 😁 Pozdrawiam wszystkich 🤗
× 2
@Asamitt
@Asamitt · 20 dni temu
I to jest super, że wiemy, co preferują nasi bliscy, wtedy wytypujemy bezbłędnie:)
× 3
EL
@elazientek · 3 dni temu
Zachęcam do wejścia na panel opinii gdzie w łatwy sposób można wymieniać punkty na gotówkę.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl