LOKOMOTYWA: plebiscyt blogerów - książka dla niedorosłych

Autor: Małgorzata Majerczak ·1 minuta
2022-01-26 3 komentarze 21 Polubień
LOKOMOTYWA: plebiscyt blogerów - książka dla niedorosłych

18 stycznia wystartowała 4. Edycja Plebiscytu „Lokomotywa – książka dla niedorosłych”. Jest to coroczna, organizowana od 2018 roku, inicjatywa blogerów piszących o książkach dla dzieci i młodzieży, którzy już od lat szerzą czytelnictwo.

 

W tym roku po raz czwarty odbędzie się głosowanie na 60 tytułów pochodzących z ponad 30 polskich wydawnictw.

 

 

„Wnosimy do zespołu różne jakości, bo z książkami dziecięcymi mamy kontakt na rozmaite sposoby: współtworzymy je, promujemy czytelnictwo w instytucjach kultury i prywatnych inicjatywach, oceniamy jako rodzice. Staramy się równoważyć zachwyt krytycyzmem. Wierzymy w moc książki dobrze napisanej, pięknie zilustrowanej, świetnie przetłumaczonej, starannie zredagowanej i w moc sprawczą mądrych wydawców”  - tak o inicjatywie pisze jedna z jej współorganizatorek.

 

 

 

 

 

Dziesięcioro nominujących blogerów tworzy pulę sześćdziesięciu książek wydanych w ostatnim roku (od 1 grudnia roku poprzedniego do końca listopada). Wybrane przez blogerów plebiscytowe nominacje to zapis ich fascynacji i zachwytów mijającego roku. Internauci wybierają książki w ramach kategorii:

  • tekst,
  • obraz,
  • fakt,
  • komis
  • od A do Z.

Kategorią szczególną, można powiedzieć – totalną, jest Od A do Z, bo tutaj oceniana jest książka jako całość – nie tylko treść przekazana słowami i obrazem, ale także to, w jaki sposób została ona dopracowana od pierwszej do ostatniej strony. Mieści się tu też praca redaktorów, korektorów, a także drukarzy czyli wszystkich, którzy nad nią pracowali.

 

Nominacje ogłoszone zostaną 18 stycznia i do końca miesiąca trwać będzie głosowanie poprzez formularz na stronie www.plebiscytlokomotywa.pl, które wyłoni nagrodzone książki. Jednak wszystkie nominowane tytuły są znakomite i warte poznania. Wartością Plebiscytu jest popularyzowanie dobrej książki dla odbiorców niedorosłych.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

× 21 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Pojawiają się ciekawe tytuły :) Głos oddany już kilka dni temu :D
× 3
@amelka.szymanowska.07
@amelka.szymanowska.07 · ponad 2 lata temu
Mówią, nie oceniaj książki po okładce,ale te pozycje mają przepiękne okładki :0
× 2
@Strusiowata
@Strusiowata · ponad 2 lata temu
Zagłosowane!
× 1
@8dzientygodnia
@8dzientygodnia · ponad 2 lata temu
Ja też już głosowałam :))
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl