Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się stacjonarnie!

@dominika.nawidelcu
{} 2020-05-26 {} 9 komentarzy
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się stacjonarnie!
Maj powoli dobiega końca. W zeszłym roku w tym samym czasie odbywały się Warszawskie Targi Książki. Niestety, w 2020 nic nie dzieje się według utartych schematów i impreza w stolicy została już jakiś czas temu odwołana. Niedawno też pojawiła się niepokojąca informacja o ogłoszeniu upadłości przez firmę organizującą warszawskie targi. Spragnionym imprez książkoholikom nie pozostaje nic, jak tylko pooglądać stare zdjęcia i powspominać.

Niektórzy obawiają się też o losy jesiennej imprezy w Krakowie. Czy ona również zostanie odwołana? Na razie organizatorzy pracują „po staremu”. 24. Międzynarodowe Targi Książki zaplanowane zostały w terminie od 22 do 25 października i chociaż sytuacja wciąż nie jest pewna, przygotowania powoli nabierają tempa. Grażyna Grabowska, prezes zarządu spółki Targi w Krakowie opowiada o podjętych działaniach:

„Pracujemy częściowo zdalnie, częściowo już w biurze. Pozostajemy w kontakcie z branżami, dla których organizujemy targi i przygotowujemy jesienne edycje naszych wydarzeń. Najtrudniejsza jest wielka niewiadoma: kiedy to się skończy?”.

Dodaje jeszcze, że Polska Izba Przemysłu Targowego na bieżąco konsultuje z rządem nowe zasady przeprowadzania targów. Zapotrzebowanie na nie jest obecnie naprawdę duże, zarówno czytelnicy, jak i wystawcy z utęsknieniem wypatrują unormowania sytuacji i możliwości spotykania się na większą skalę. Chociaż wciąż nie wiadomo, jak to wszystko będzie wyglądać, wydawnictwa już rezerwują przestrzeń i planują atrakcje.

Jedno jest pewne, nawet jeśli Międzynarodowe Targi Książki odbędą się w Krakowie, będzie to już zupełnie inna rzeczywistość. Ja mimo wszystko pozostaję optymistką. Mam nadzieję, że wszystko się unormuje, a my będziemy się mogli spotkać w Krakowie. A co Wy myślicie? Stęskniliście się za targami?

Komentarze

@Strusiowata
@Strusiowata · około miesiąca temu
Jestem optymistką. Uda się spotkać w Krakowie na Targach Książki.
{}× 4
@milao.obr
@milao.obr · około miesiąca temu
Ja też się chyba wybiorę!
{}
@katherinna1997
@katherinna1997 · około miesiąca temu
Zdecydowanie już mi się tęskni za targami. Najbardziej bolesny był fakt, że te warszawskie targi nie mogły się odbyć, bo jednak ze wszystkich na jakich byłam te w Warszawie zdecydowanie były najlepsze ❤️ Do Krakowa najprawdopodobniej w tym roku się nie wybiorę, ale mam nadzieję na Warszawę w następnym roku
{}× 3
@Ksiazkoholik_paula
@Ksiazkoholik_paula · około miesiąca temu
Ja w tym roku planowałam pierwszy raz pojechać na targi do Warszawy właśnie, nawet zaplanowałam już sobie wolne, ale że wyszło jak wyszło... Co do targów w Krakowie, to nie wiem, na razie wolę l nich nie myśleć, by znów się nie rozczarować..
{}× 3
@LetMeRead
@LetMeRead · około miesiąca temu
No właśnie... Też miałam pojechać po raz pierwszy na Targi do Warszawy... Do Krakowa na pewno nie pojadę.
{}× 1
@Uliba
@Uliba · około miesiąca temu
Bardzo bym chciała żeby faktycznie odbyły się stacjonarnie - jednak możliwość kontaktu z książką jest niezastąpiona. Szczególnie, że ja poluje głownie na albumy, piękne wydania, wyjątkowe pozycje - które chce się zobaczyć i pomacać ;)
{}× 2
@Anna30
@Anna30 · około miesiąca temu
W Krakowie bardzo mi się podoba na Targach Książki czuje się ten fantastyczny krakowski klimat.
Liczę na to, że Kraków pozostanie przy swoich dalszych planach, aby te Targi Książki szczęśliwie się odbyły.
{}× 2
@Anna30
@Anna30 · około miesiąca temu
Na takich Targach Książki jest fajnie. Poznaje się ludzi pracujących w Wydawnictwie. Miałam okazję być 2 razy i czuło się ten czytelniczy klimat. Organizatorzy krakowscy dbają o każdy detal.
{}× 2
@nataliarecenzuje
@nataliarecenzuje · około miesiąca temu
Bardzo chcę się wybrać na te targi i trzymam mocno kciuki, aby udało się je zorganizować. Mam nadzieję, że odbędą się zgodnie z planem i wszystko przebiegnie bezproblemowo.
{}× 2
@zkotemczytane
@zkotemczytane · około miesiąca temu
Nigdy na takich targach nie byłam, chciałabym się w końcu przekonać jak to jest i trzymam kciuki, aby w końcu było "normalnie..."
{}× 1
@milao.obr
@milao.obr · około miesiąca temu


{}
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}