„Pokolenie Ikea” doczeka się ekranizacji!

Autor: Dominika Róg-Górecka
2022-01-11 5 komentarzy 5 Polubień
„Pokolenie Ikea” doczeka się ekranizacji!

Piotr C., bloger i autor książki „Pokolenie Ikea”, poinformował na swoim facebookowym profilu o dofinansowaniu, które zostało przyznane na zekranizowanie jego powieści. Państwowy Instytut Sztuki Filmowej przeznaczy na ten cel 900 000 złotych.

 

O czym jest książka?

„Pokolenie Ikea” to kontrowersyjna książka o pogoni za pieniędzmi i przyjemnościami, która ostatecznie zamykają bohatera w „szklanej klatce”. Opinie na temat tytułu są naprawdę skrajne. Recenzenci wspominają o licznych wulgaryzmach oraz cynicznym poczuciu humoru bohatera. O samej książce więcej możecie przeczytać tutaj.

 

Co sądzicie o pomyśle na ekranizację? Czy przewidziany budżet wystarczy, żeby nakręcić dobry film?

× 5 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Lady_in_Red
@Lady_in_Red · ponad 2 lata temu
Książki Piotra C. Lubię zatem temat artykułu bardzo mnie zainteresował. Myślę, że do ewentualnego filmu podejdę ze sceptycznym dystansem i ciekawością. Jednak w książce chyba łatwiej przedstawić refleksje i przemyślenia narratora, ktore grają tu kluczową rolę
× 3
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Trudno przewidzieć czy wystarczy budżetu, aby móc być w stanie zainteresować i zrealizować film na podstawie książki. Nie czytałam tej książki.
Czytałam inną i mi się spodobała.
× 2
@Betsy59
@Betsy59 · około 2 lata temu
Nie znoszę Ikei!
× 1
@viki_zm
@viki_zm · około 2 lata temu
Nie czytałam książek autora, ale mają dobre opinie więc z pewnością w przyszłości po którąś z nich sięgnę :) Być może oglądnę nawet film jeśli do tej pory będzie dostępny :D
@atypowy
@atypowy · około 2 lata temu
warto poprawić na IKEA - to akronim :)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl