Posadź drzewo, otrzymaj książkę.

Autor: kazal_ka ·1 minuta
2021-09-29 2 komentarze 19 Polubień
Posadź drzewo, otrzymaj książkę.

Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z ogólnopolską akcją „Książka za drzewo”, która łączy tematykę ekologiczną z promocją książek i czytelnictwa.


Podczas nowej akcji ARKI za każde posadzone drzewo będzie można otrzymać książkę. Natomiast wszystkie książki zostaną wcześniej zebrane podczas specjalnych zbiórek książek używanych, które odbędą się w całym kraju.

Celem naszej akcji jest nauka szacunku do książek i promocja czytelnictwa połączone z niezwykle ważną ideą sadzenia drzew – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ARKA i pomysłodawca akcji.

Jednocześnie startuje system wyboru i rezerwacji książek za posadzone wcześniej drzewa. Każdy uczestnik akcji będzie mógł wpisać posadzone drzewo lub drzewa na stronie www.ksiązkazadrzewo.pl Dzięki działającej na stronie „interaktywnej mapie Polski” będzie można zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się nowe drzewo. W zamian za zasadzenia uczestnik otrzyma książkę z tzw. drugiej ręki, która pochodzić będzie od osoby, która wcześniej odda swoją książkę.

Początek akcji rozpocznie happening, który odbędzie się dziś, czyli 29 września na Placu Zamkowym w Warszawie. Podczas inauguracji wspólnie z młodzieżą szkolną będzie można uczestniczyć w przestrzennych działaniach edukacyjnych m.in.: grze ekologicznej „Książka za drzewo”, „Eko Memory” oraz „Wielokąt edukacyjny”. Dodatkowo dla wszystkich uczestników inauguracji przeznaczono do rozdania ponad 100 książek.

Szczegóły akcji znajdują się na facebookowym profilu akcji.

Katarzyna Załęska

(tekst został przygotowany na podstawie przesłanego komunikatu prasowego)
× 19 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Bardzo ciekawa inicjatywa! 😁
× 2
@stos_ksiazek
@stos_ksiazek · ponad 2 lata temu
Super akcja. Książki zyskają nowy dom, a nasza planeta piękne drzewa. 🙂
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl