Premiera teatralnej adaptacji książki Mariusza Szczygła

@a.boniecka
{} 2020-07-06 {} skomentuj
Premiera teatralnej adaptacji książki Mariusza Szczygła
Na podstawie zbioru reportaży Mariusza Szczygła, które zostały zebrane w książce „Nie ma”, powstał spektakl. Adaptację przygotował Teatr Żydowski z okazji obchodów siedemdziesiątej rocznicy istnienia.

Premiera przedstawienia ma mieć miejsce 14 sierpnia na internetowej platformie streamingowej, ale na rok 2020 jest planowana również premiera w teatrze. Reżyserią zajmuje się Agnieszka Lipiec-Wróblewska, która postanowiła zrealizować spektakl całkowicie w interaktywnej formie. Jest on zrealizowany, jako kilka równoległych wątków, których kolejnością zarządza widz. Można je obejrzeć chronologicznie w formie klasycznego przedstawienia lub samodzielnie tworzyć różne wersje adaptacji.

Reżyserka podkreśla, że stworzony spektakl mówi o lekturze książki oraz o tym, jak jej tekst „bierze nas w posiadanie”. Przedstawienie ma mówić też o autorze i jego pamięci, w której znajdują się ci, których realnie na świecie już nie ma. Spektakl opowiada o tym, jak zaczynają w nas żyć postacie, o których możemy przeczytać i jak stają się częścią naszego organizmu. Zgodnie z zapowiedzią, w spektaklu ma zagrać sam autor książki – Mariusz Szczygieł.

Spektakl ma zostać również zaprezentowany na festiwalu Łódź Czterech Kultur, który odbędzie się we wrześniu 2020 roku.

Aleksandra Boniecka

Komentarze

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe