TOP 5 książek o urządzaniu wnętrz, czyli najlepsze porady wnętrzarskie od specjalistów

Autor: a.boniecka ·3 minuty
2021-09-29 5 komentarzy 12 Polubień
TOP 5 książek o urządzaniu wnętrz, czyli najlepsze porady wnętrzarskie od specjalistów

Sztuka aranżacji wnętrz nie należy do najprostszych. Jak się rozpoznać w najnowszych trendach i skutecznie połączyć to z własnymi potrzebami i osobistym poczuciem stylu? Abu ułatwić sobie ten proces, warto zasięgnąć książkowego wsparcia. Na rynku jest wiele pozycji dotyczących urządzania wnętrz. Które poradniki niosą ze sobą większą wartość? Które warto przeczytać? Przedstawiam Wam moje subiektywne TOP 5 książek o urządzaniu wnętrz!


Mieszkaj po swojemu”, Katarzyna Sojka

Kasia Sojka od lat prowadzi bloga wnętrzarskiego, Piąty Pokój, w którym publikuje pełne ciętego humoru porady i inspiracje. Jej charakterystyczny styl można również odnaleźć w tej książce. To napisany z humorem poradnik, który pomaga odnaleźć własny styl wnętrzarski. Obalanie mitów, szereg porad, niesztampowych sugestii i sprawdzonych wskazówek, które można znaleźć w książce, pozwalają na to, by odważyć się, rzeczywiście mieszkać po swojemu. Kasia Sojka pokazuje jak odrzucić nudne, powtarzalne schematy z katalogów meblowych i wpuścić więcej energii i ciepła do polskich wnętrz. Jeżeli szukacie wnętrzarskich inspiracji, a chcecie przy okazji pośmiać się podczas dobrej lektury, koniecznie sięgnijcie po książkę „Mieszkaj po swojemu”.

Mieszkaj pięknie. Piękne wnętrze to kwestia pomysłu, a nie pieniędzy”, Jagoda Kutkowska

Czy, żeby stylowo urządzić wnętrze domu, trzeba przeznaczyć na to dużą kwotę pieniędzy? Jagoda Kutkowska zdecydowanie zaprzecza! Jak sam tytuł książki mówi „piękne wnętrze to kwestia pomysłu”! Autorka przedstawia podstawy aranżacji wnętrz w przystępny sposób. Uczy, jak łączyć kolory, w jaki sposób zestawiać wzory i czym się kierować, przy wyborze dekoracji. To nie tylko kopalnia inspiracji, ale również szereg praktycznych porad dotyczących remontu. Czytając tę książkę, dowiecie się jak można stylowo odmienić łazienkę bez skuwania płytek, jak nadać nowe życie starym meblom, jak dobrać oświetlenie do pomieszczenia i poznacie wiele innych przydatnych wskazówek remontowych.

Paryski szyk w twoim domu”, Mahdavi India, Delos Soline

India Mahdavi to słynna paryska architekta, której styl charakteryzuje się śmiałym wykorzystaniem kolorów. Odpowiada ona między innymi za aranżację wnętrz ekskluzywnych klubów Soho House, a magazyn „Time" uznał ją za jedną ze stu najbardziej wpływowych projektantów 2008 roku. W swojej książce skupia się nie tylko na tym, jak stworzyć wygodną i funkcjonalną aranżację, ale przede wszystkim pomaga uzyskać niepowtarzalne wnętrze, które będzie rezonować z osobowością domowników. Poza praktycznymi poradami w książce znajduje się również spis inspirujących miejsc oraz polecanych stacjonarnych i internetowych sklepów, w których można kupić świetne, designerskie produkty.

Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”, Beata Bochińska

Moda na polski dizajn XX wieku wciąż rośnie w siłę. Jeżeli również cenisz sobie ten styl i zastanawiasz się, jak z amatora stać się profesjonalnym łowcą staroci na pchlim targu – to idealna książka dla Ciebie. Beata Bochińska opowiada o vintage i jego miejscu w najnowszych trendach. Ta książka to także świetny poradnik o tym, jak świadomie wykorzystywać polską sztukę w aranżacji wnętrz, jak wyceniać przedmioty, co kupować, a także, na czym można się wzbogacić. To świetna pozycja o polskiej sztuce użytkowej, która jest bogata w praktyczne porady i niebanalne wskazówki.

Aranżacje wnętrz”, Jacek Niezgoda

To przepięknie wydana książka z efektownymi zdjęciami, która może posłużyć za niezawodną inspirację przy planowaniu wystroju wnętrza własnego domu. W książce znajdują się porady i wskazówki dotyczące podstawowych zasad projektowania aranżacji – sposób dobierania kolorów, porady dotyczące wyboru odpowiedniego oświetlenia, wykorzystanie złudzenia optycznego dla powiększenia wnętrza i tym podobne. Dzięki tej publikacji łatwiej Wam będzie zrealizować swoją wizję na gustowne, stylowe wnętrze. Warto jednak podkreślić, że jest to książka raczej skierowana do osób zajmujących się aranżacją wnętrz amatorsko. Te osoby, które mają już pewne doświadczenie w aranżacji wnętrz, raczej nie znajdą w niej zbyt wiele dla siebie.

Macie swoje ulubione książki o urządzaniu wnętrz?

Aleksandra Boniecka

× 12 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@viki_zm
@viki_zm · około 2 lata temu
Nie czytałam żadnej z wymienionych książek ale artykuł naprawdę ciekawy 🙂
× 2
@Szarym.okiem
@Szarym.okiem · około 2 lata temu
Czytalam pierwsze dwie pozycje i rzeczywiście znalazłam w nich sporo porad i inspiracji. Pozostałe jeszcze przede mną. Ciężko trafić na książkę, która byłaby dobrym odniesieniem do polskich realiów i tego co jest w sklepach. Przeważnie tego typu poradniki mówią o trendach i stylach, które sprawdzają się przede wszystkim w USA.
× 1
@atoato.pl
@atoato.pl · prawie 2 lata temu
Abc urządzania wnętrz wraz z trudnymi aspektami tej pracy znajdziesz tu Od inspiracji do aranżacji. Czyli jak pięknie mieszkać. https://agnieszkapasiekaadamek.com/produkt/ksiazka-od-inspiracji-do-aranzacji/
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · około 2 lata temu
Czytałam "Mieszkaj piękniej". ale było to jakiś czas temu. Mam nadzieję, że uda mi się ją odszukać, bo chętnie do niej wrócę.
@Renax
@Renax · około 2 lata temu
Czytałam " recenzencko" "Zacznij kochać dizajn". Moim zdamiem dobra, bo nie misz masz, ale o polskim stylu z lat 50tych.
© 2007 - 2023 nakanapie.pl