Top 6 przydasi, czyli mikołajkowe drobiazgi dla moli książkowych

Autor: Dominika Róg-Górecka ·2 minuty
2021-12-05 8 komentarzy 22 Polubienia
Top 6 przydasi, czyli mikołajkowe drobiazgi dla moli książkowych

Dokładnie 6 grudnia swoje imieniny obchodzą Mikołajowie. I to nie tylko Ci, którzy już uruchomili fabrykę prezentów. Jednak jak do tego doszło, że z okazji tego dnia najmłodsi (i nie tylko) wypatrują prezentów?Przekonanie, że święty Mikołaj jest patronem dzieci, wywodzi się ze średniowiecznej Europy Zachodniej. Z kolei źródła z XV wieku wspominają, że z okazji swoich imienin święty ten zwykł przynosić prezenty. Grzeczne maluchy mogły liczyć na podarek, niegrzeczne zaś na lanie pastorałem. Gdy święty za długo się nie zjawiał, dzieciaki informowały go o swojej obecności w mieszkaniu, wieszając skarpetki na ramach okiennych (Austria), czy kładąc buty na parapecie okna (Czechy). Jeśli więc najmłodsi domagają się podarków, to znak, że kultywują wielowiekową tradycję!

 

Mam nadzieję, że Wasze skarby rosną na prawdziwych moli książkowych, ale tych dużych też warto nagrodzić fajnym drobiazgiem. Oto garść pomysłów specjalnie na mikołajkowe święto

 

Zakładki

Piękna zakładka może nie poprawi treści książki, ale potrafi sprawić, że czytanie jej stanie się ciut bardziej znośne. Przynajmniej nie trzeba będzie szukać miejsca, w którym przestało się czytać i męczyć kilka razy ten sam fragment. Zakładki to też świetna opcja dla kreatywnych, można je wykonać samemu i wykorzystać przy tym ulubione motywy czy cytaty obdarowanego.

 

Kawa, herbata, ciepłe napoje

Aromatyczny kubek to coś, co sprawia, że relaks staje się kompletny. W sklepach pełno świątecznych kompozycji, które uprzyjemnią wieczór z książką.

 

Etui na książkę/czytnik

Czytanie w drodze pomaga przetrwać nawet na najdłuższe trasy, czy wytrzymać w kolejce do lekarza. Ma jednak pewien minus, dla książek bywa dość bolesnym doświadczeniem. Każdy mól książkowy zachwyci się etui, które ocali jego powieść od bólu zagiętych stron, czy cierpienia  pogniecionej okładki.

 

Abonament na czytanie

Właściciele czytników z pewnością docenią miesiąc nielimitowanego dostępu do ebooków. Może być to też ciekawa opcja na przetestowanie audiobooków. Plusem tego rozwiązania jest to, że jest ono dostępne w każdej chwili, nawet tuż przed momentem wręczania prezentu.

 

Skarpetki

Jaki mają związek z czytaniem? Kolosalny! Komu nie marzną stopy podczas lektury, niech podniesie rękę! A już skarpetki z nadrukowanymi książkami to połączenie idealne!

 

Kupon na czytanie (wraz z oprawą audiowizualną)

Bon do księgarni? To zapewne też świetny pomysł, ale tym razem o czymś innym! Co najbardziej lubią mole książkowe? Oczywiście czytać, a im przyjemniejsze warunki, tym lepiej. Kupon może więc zobowiązać darczyńcę do przygotowania stosownego miejsca, ze stałą dostawą ciepłej herbatki, pachnącymi świeczkami i przyjemną muzyczką (zakres kuponu powinien być dostosowany indywidualnie). A do tego gwarancja, że nikt i nic tego spokoju nie zakłóci. Coś czuję, że rodzice maluszków mogą być najbardziej zadowoleni właśnie z tego prezentu :-).

 

Tyle ode mnie, czekam na Wasze kreatywne pomysły i propozycje. Podzielcie się też informacją o najbardziej udanym prezencie, jaki otrzymaliście na mikołajki. Kto wie, może właśnie wśród komentarzy ktoś znajdzie inspirację!

× 22 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Ja bardzo lubię czytelnicze torby, mam kilka różnej wielkości. No dobra, kilkanaście. :)
× 11
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · ponad 2 lata temu
Racja! Przyjemne z pożytecznym!
× 2
@milena9
@milena9 · ponad 2 lata temu
Mam jak na razie jedna, ale za to jaką 😊😊😊. Z biblioteki publicznej 😊😊😊😊.
MA
@Maja77 · ponad 2 lata temu
O tak! Też ich "kilka" mam 😁
× 1
@MLB
@MLB · ponad 2 lata temu
Zakładki do papieru zawsze i wszędzie oraz szybka ładowarka z kabelkiem o kilku magnetycznych końcówkach: do tabletu, do czytnika, do telefonu :-D
× 10
@LiterAnka
@LiterAnka · ponad 2 lata temu
Ja to bym chciała zmywarkę. Miałabym więcej czasu na czytanie.
× 10
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Ja wykorzystuję czas zmywania do słuchania audiobooków.
× 1
@LiterAnka
@LiterAnka · ponad 2 lata temu
Pochwalę się, Mikołaj przyniósł zmywarkę! 😀
Teraz to was zarzucę recenzjami 🤭
× 1
@kasiarz1983
@kasiarz1983 · ponad 2 lata temu
Ostatnio oglądałam plakaty - zdrapki dla czytelników. Można zdrapać ciekawe propozycje lektur. Takie plakaty ładnie prezentują się oprawione w ramkę. Dla miłośników audiobooków fajnym pomysłem na prezent, bedzie przenośny głośnik lub dobre słuchawki.
Mnie osobiście ucieszyłaby książka z autografem ulubionego autora lub autorki.
× 7
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Ja lubię jako zakładki wykorzystywać widokówki z ulubionymi obrazami.
× 6
@MLB
@MLB · ponad 2 lata temu
Dobry patent!
× 3
@bookovsky2020
@bookovsky2020 · ponad 2 lata temu
dodałabym stolik do tzw. śniadania do łóżka/do laptopa, a przeze mnie wykorzystywany do czytania książek - część blatu ma dźwignię i można go unieść, aby wygodniej się czytało ;) obecnie jest dużo firm, które wypalają w takich stolikach napisy lub można samemu wypalareczką z lidla spersonalizować :)
× 2
@milena9
@milena9 · ponad 2 lata temu
zakładki do książek w każdej ilości, bo to czytelnicza biżuteria 😁😁📚. A do tego dobra rozgrzewająca herbatka 😁😁.
Nie poradzę też nową 📕😊😊 i kawałkiem 🍰.
× 2
@Jagrys
@Jagrys · ponad 2 lata temu
A gdzie hit-przydaś czyli podpórka na książki? W postaci poduszki, albo drewnianej?

Nie trzeba łamać sobie ręki ani książki przy czytaniu cegły.
× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl