Wielkanoc dla najmłodszych, czy garść książek dla dzieci

Autor: Dominika Róg-Górecka ·1 minuta
2023-04-09 2 komentarze 5 Polubień
Wielkanoc dla najmłodszych, czy garść książek dla dzieci

Jak mijają Wam te świąteczne dni? Czy znaleźliście chociaż kilka chwil na czytanie książek? A może Wasze maluchy dopominają się świątecznej lektury? Jeśli tak, to mam dla Was kilka ciekawych propozycji.

 

 

Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem”, Astrid Lindgren, Ilon Wikland

 

Ta mała książeczka to już pierwszy tom przygód Lotty. Tym razem rezolutna dziewczyna, razem ze swoimi przyjaciółmi, szykuje się na świętowanie Wielkanocy. Pewien niepokój budzi informacja, że w tym roku króliczek nie ma gdzie zaopatrzyć się w czekoladowe jajka. Czy właśnie z tego powodu dziewczynka znajduje słodkie aniołki, bałwanki, a nawet mikołaje?

     
 

Franklin i Wielkanoc

 

Macie w domu miłośników wesołego żółwika? Jeśli tak, to on również obchodzi Wielkanoc. Świąteczną zabawę z pewnością umilą zgadywanki i naklejki.

     
 

Jajko. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką”, Cecile Jugla, Jack Guichard

 

Do wielkanocnego tematu można podejść też odrobinę mniej dosłownie. Co mamy w koszyczku? Jajko! Ale jak określić jego wiek? Skąd wiedzieć, czy w środku jest kurczak? Z tej książeczki wiele dowiedzą się nie tylko dzieci! Świąteczny (i nie tylko), wspólny czas można spędzić na edukacyjnych eksperymentach!

     
 

Gdzie jest jajo wielkanocne?”, Lars Mæhle

 

Skoro już sporo wiemy o jajkach, może pora ich poszukać? Detektywi z przedszkola Wronie Gniazdo będą mieli niezły orzech do zgryzienia, a zagadka wcale nie będzie taka prosta w rozwikłaniu!

     
 

Radosna Wielkanoc

 

Z kolei ten tytuł skupia się na omówieniu świątecznych zwyczajów (zarówno tych obecnych, jak i minionych), ciekawostek oraz symboli. Dzięki niej maluchy w przystępny sposób dowiedzą się nie tylko o Wielkanocy, ale też o naturze, która wraz z wiosną, budzi się do życia.

 

Czy są wśród nas rodzice? Jeśli tak, dajcie mi znać w komentarzach, czy lubicie czytać swoim maluchom książki, których temat pasuje do obchodzonego święta.

× 5 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · 11 miesięcy temu
Może być babcia, która lubi czytać swojej Wnuczce o Wielkanocy. Jak na razie to czytam
Wielkanocny zajączek Urszula Kozłowska
Ruchome elementy. Gdzie jest zajączek wielkanocny?
Historia o Wielkiej Nocy Poszukaj i znajdź. Vanessa Carroll

× 4
@Renax
@Renax · 11 miesięcy temu
Babciu wymiatasz💪
× 2
@Renax
@Renax · 11 miesięcy temu
Kupiłam synkoej książkę z wierszykami na Wielkanoc, ale się nie zainteresował.
× 1
© 2007 - 2024 nakanapie.pl