Wygraj konkurs na opowiadanie kryminalne i weź udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich.

Autor: Izabela Vernau ·1 minuta
2022-03-12 11 Polubień
Wygraj konkurs na opowiadanie kryminalne i weź udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich.

Napisałeś opowiadanie kryminalne lub masz pomysł na historię sensacyjną? Nie zastanawiaj się długo, tylko weź udział w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. Jego organizatorami są miasto Wrocław i wydawnictwo EMG.

 

Do konkursu należy zgłosić opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z wojną w tle (lub szkic takiego opowiadania). Utwór powinien zawierać również wrocławskie akcenty. Termin nadsyłania tekstów mija 3 kwietnia 2022 roku.

 

Na laureatów czeka bardzo atrakcyjna nagroda – udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się w dniach 25–28 maja 2022 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022.

 

Warsztaty literackie mają na celu opracowanie nagrodzonych opowiadań przed oddaniem do druku. Weźmie w nich udział 15 osób, których opowiadania zostaną wybrane przez jury konkursu. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości do 4 maja 2022 roku. Koszty pobytu zwycięzców zostaną pokryte przez organizatorów.

 

Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy biorą pod uwagę możliwość zmiany formuły warsztatów ze stacjonarnej na zdalną. O zmianach będą wszystkich informować.

 

W tym roku Kryminalne Warsztaty Literackie będą prowadzić:

  1. Marta Guzowska – archeolog i autorka powieści kryminalnych,
  2. Ryszard Ćwirlej – pisarz, socjolog, dziennikarz, autor m.in. znakomitego cyklu „Milicjanci z Poznania”
  3. Zygmunt Miłoszewski – popularny autor kryminałów, m.in. trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i zaakceptujesz regulamin konkursu.

 

Może wśród Was jest przyszły autor bestsellerów? Robert Małecki, znany autor kryminałów, zaczynał w 2012 roku właśnie od Kryminalnych Warsztatów Literackich.

 

Życzymy powodzenia! Nie zapomnijcie pochwalić się na Kanapie swoim sukcesem.

 

Izabela Vernau

Korekta: Gabriela Danel

× 11 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl