Dr Alexandra Horowitz

Dr Alexandra Horowitz

Autorka, 51 lat 14 czytelników
Obserwuj
7.5 /10
8 ocen z 2 książek,
przez 8 kanapowiczów
Urodzona 25 lipca 1969 roku
Dr Alexandra Horowitz to badaczka, która od lat zgłębia psychikę i zdolności poznawcze bodaj najbliższych naszemu sercu czworonogów, a więc psów. Książka jej autorstwa zatytułowana "Oczami psa” stała się prawdziwym bestsellerem wśród wielbicieli zwierząt domowych.

Od wielu już lat Alexandra Horowitz prowadzi badania mające na celu zgłębienie tego, w jaki sposób psy postrzegają otaczający je świat. Ucieka od pułapki antropomorfizacji tych jakże podobnych w pewnym sensie do nas zwierząt. Nie zapomina, że psy były przecież kiedyś dzikimi zwierzętami, które zostały udomowione. Zmiana ta musiała odcisnąć na ich ciałach i umysłach głębokie piętno w postaci pewnych specyficznych zachowań, reakcji oraz interpretacji wrażeń zmysłowych. Należy brać to pod uwagę próbując zrozumieć to, w jaki sposób te bliskie nam czworonogi odbierają świat i ludzi, dlaczego w pewnych sytuacjach zachowują się właśnie w taki, a nie inny sposób. Dr Horowitz przedstawiła wyniki swoich prac w dwóch niezwykle popularnych książkach: "Oczami psa” oraz "Nosem psa”.

Fascynujący świat psiej percepcji został tu ukazany w sposób niezwykle obrazowy i przystępny. To znakomita lektura zarówno dla specjalisty, jak i dla zwykłego wielbiciela naszych czworonożnych przyjaciół. Lekkie pióro to rzecz bardzo charakterystyczna dla tej badaczki. Z resztą oprócz seminariów poświęconych psiej percepcji prowadzi też ona warsztaty z kreatywnego pisania literatury faktu w Barnard College na Uniwersytecie Columbia. Kieruje także Horowitz Dog Cognition Lab.

Książki (2)

Sortowanie:
Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów
Nosem psa. Wycieczka do fascynującego świata zapachów
Dr Alexandra Horowitz
{}8/10
Alexandra Horowitz, autorka głośnego bestsellera „Oczami psa”, w swojej nowej książce objaśnia nam, w jaki sposób psy postrzegają świat za pomocą swojego najlepiej rozwiniętego organu zmysłów, czyli n...
Oczami psa
4 wydania
Oczami psa
Dr Alexandra Horowitz
{}7/10
O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę - człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się nie pobiec za rowerzystą? Na te i wiele inn...

Komentarze

Cytaty Dr Alexandra Horowitz

"Poza psem książka jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wewnątrz psa jest za ciemno na czytanie". Groucho Marks.
Dr Alexandra Horowitz z książki Oczami psa
#pies, #ksi, #przyjaciel
{} Link
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe