Andrzej Titkow

Andrzej Titkow

Autor, 75 lat
Obserwuj
Urodzony 24 marca 1946 roku w Polsce (Warszawa)
Andrzej Titkow – polski scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych oraz fabularnych.

Jest synem Walentego Titkowa i Janiny Arnsztajn-Titkow, wnuczki Franciszki Arnsztajnowej. Autor kilku tomików poezji. W 1974 roku otrzymał nagrodę na Warszawskiej Jesieni Poezji.

W 1972 roku uzyskał dyplom Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, jak sam napisał „z żarliwym przekonaniem, że jednak uda mi się tam coś zrobić". Został w niej do 1981 roku. W 2004 roku wrócił jako zastępca kierownika Redakcji Filmów Dokumentalnych Programu 1 TVP. Na tym stanowisku pozostał do 2006 roku.

W 2013 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 uzyskał stopień doktora sztuki filmowej, nadany na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi.

Kategorie
Biografia , Wspomnienia , Poezja

Książki (3)

Sortowanie:
Zapisy, zaklęcia
Zapisy, zaklęcia
Andrzej Titkow
Pieśń pod pieśniami
Pieśń pod pieśniami
Andrzej Titkow
Andrzej Titkow - poeta, reżyser, scenarzysta, producent filmowy i wykładowca akademicki, urodzony w Warszawie 24 marca 1946 roku.Debiutował filmem dokumentalnym pt. "W takim niedużym mieście" w roku 1...
Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu
Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu
Andrzej Titkow
Wydawnictwo Adam Marszałek ukończyło prace redakcyjne nad książką pt. „Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu” autorstwa Andrzeja Titkowa – poety, reżysera, scenarzysty, producenta filmowe...

Komentarze

Cytaty Andrzej Titkow

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe