Ferruccio Pinotti

Autor, 65 lat
Zostań fanem autora:
6 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony 12 czerwca 1959 roku we Włoszech (Padwa)
Włoski dziennikarz śledczy i eseista, obecnie szef działu krajowego w "Corriere della Sera".
Publikował w "La Republicca", "Il Sole 24 Ore", "L'Espresso", "Il Mondo", "MicroMega", "Inernational Herald Tribune - Italy Daily", "CNN Financial News".
W swoich książkach podejmuje aktualne tematy społeczne, takie jak działania masonerii we Włoszech (Potere massonico, 2021), sekrety Opus Dei (Opus Dei segreta, 2006), związki między Silvio Berlusconim, a Watykanem (L'unto del signore, 2009) oraz tajemnice pontyfikatu Jana Pawła II (Wojtyła Segreto. La prima controinchiesta su Giovanni Paolo II, 2011).
Kategorie
Literatura faktu

Książki

Boża sekta
Boża sekta
Ferruccio Pinotti
6/10

Mistycyzm i nadużycia seksualne, dzieła charytatywne i zabieranie dóbr osobistych, fanatyzm, kult charyzmatycznego przywódcy i zniewolenie kobiet. Istnieje długa lista sprzeczności, które wyłaniają s...

Cytaty

Martina dodaje: Pewnego wieczoru w jednym z domów Focolari Guido był świadkiem samobójstwa fokolaryna; gest został uznany za wypadek. Społeczność Focolari nie mogła wiedzieć. Chiara nie mogła wiedzieć. Milczenie i zmowa, które miały miejsce, przekonały nas, że nie chcemy już być współudziałowcami tego systemu. Cel uświęca środki, a milczenie musiało gwarantować Chiarze Lubich, że jej dzieło zawsze spełniało jej oczekiwania i było bez skazy.
Psychiatra potwierdza, że urojenia religijne pojawiają się, gdy osoba wielkiej wiary w obliczu obiektywnych trudności lub możliwej porażki ucieka w wizje i halucynacje, aby uwiarygodnić się na zewnątrz. Dowód na to, że Lubich była w tego typu sytuacji, pojawia się we fragmencie z Paradiso 49, kiedy na stronie dwudziestej szóstej przyznaje:...

Komentarze