Hannah Fry

Hannah Fry

Autorka, 37 lat 11 czytelników
Obserwuj
6.9 /10
13 ocen z 2 książek,
przez 12 kanapowiczów
Urodzona 21 lutego 1984 roku w Wielkiej Brytanii (Harlow)
Hannah Fry – brytyjska matematyczka i popularyzatorka nauki. Jest pracownicą University College London.

Jej rodzina ma irlandzkie pochodzenie. Jak opisuje, jako nastolatka była „gigantycznym nerdem, siedzącym pod ścianą z podręcznikiem”. Studiowała matematykę na University College London, zdobywając tam doktorat w 2011.

Po ukończeniu nauki pozostała na uczelni UCL; aktualnie nosi tytuł associate professor i pracuje w projekcie Mathematics of Cities, zajmując się modelowaniem zachowań dużych społeczności ludzkich. Jej publikacje naukowe dotyczą takich zjawisk społecznych jak przestępczość czy epidemie.

Jest aktywną popularyzatorką matematyki w mediach popularnonaukowych: występowała w licznych programach i filmach dokumentalnych BBC, jest regularnie powracającą gościnią kanału Numberphile na YouTube, występowała na konferencjach TED, oraz wydała trzy książki o związku problemów matematycznych z codziennym życiem. Uhonorowano ją nagrodą Zeeman Medal za publiczną działalność edukacyjną.

Jedna z jej popularnonaukowych książek, „Hello World. Jak być człowiekiem w epoce maszyn”, została przetłumaczona i wydana w 2019 w Polsce.

W życiu prywatnym ma męża i dziecko.

Książki (2)

Sortowanie:
Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania
Matematyka miłości. Wzory, dowody, równania i powiązania
Hannah Fry
{}7.2/10
Seria: TED Books
Królowa nauk odsłania kurtynę ukrywającą stałe wzory, którym podlegają serwisy randkowe i rozwody, seks i małżeństwo, wszystkie te miłosne rytuały. Czyżby romans był równaniem z dwiema (albo i więcej!...
Hello world
2 wydania
Hello world
Hannah Fry, Marta Król
{}6.7/10
Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna inteligencja już teraz podejmuje decyzje za Ciebie? Światowy bestseller o tym, jak zachować człowieczeństwo w świecie maszyn. Jeśli zafascynowały Cię ksi...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Hannah Fry

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe