Herman Koch

Herman Koch

Autor, 68 lat 7 czytelników
Obserwuj
7 /10
8 ocen z 2 książek,
przez 7 kanapowiczów
Urodzony 5 września 1953 roku w Holandii (Arnhem)
Urodził się w 1953r. w Arnhem w Holandii, gdy miał dwa lata, jego rodzina przeniosła się do Amsterdamu, gdzie Herman Koch mieszka do dziś. Zajmuje się nie tylko pisarstwem – jest również aktorem i producentem telewizyjnym. Zasłynął między innymi jako współtwórca kultowego w Holandii programu satyrycznego Jiskefet.
 Herman Koch wydał jak dotąd siedem powieści i trzy tomy opowiadań. "Kolacja" (szósta z kolei powieść) to przełomowa książka w jego karierze – stała się międzynarodowym bestsellerem, została przetłumaczona na trzydzieści trzy języki, sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie powieści powstały w Holandii i Niemczech adaptacje teatralne, natomiast holenderska ekranizacja książki została zaprezentowana na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 2013.

Książki (2)

Sortowanie:
Dom letni z basenem
Dom letni z basenem
Herman Koch
{}6.5/10
Kolejna niepokojąca powieść autora słynnej "Kolacji", w której połączenie seksu, sławy i etyki lekarskiej staje się nierozerwalne w momencie, gdy idylla zamienia się w koszmar. Gdy do lekarza pierwsze...
Kolacja
Kolacja
Herman Koch
{}7.5/10
Dwie małżeńskie pary spotykają się w ekskluzywnej restauracji na z pozoru kurtuazyjnej pogawędce przy kolacji. Do omówienia mają jednak bardzo poważny problem dotyczący ich nastoletnich synów. Gdy w...

Komentarze

Cytaty Herman Koch

Dziewięćdziesiąt procent kobiet uważa żonatego mężczyznę za atrakcyjniejszego od samotnego mężczyzny (...) Żonaty mężczyzna, szczególnie ten posiadający dzieci, udowodnił już, że potrafi. Niezwiązani, samotni mężczyźni przypominają pustostan. Ten dom ma jakiś mankament, domyśla się kobieta.
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe