Karol Arentowicz
Zostań fanem autora:
× 1

Karol Arentowicz

Autor 14 czytelników
9.0 /10
24 oceny z 2 książek,
przez 19 kanapowiczów
.................................................................................................... . http://papierowymotyl.pl/sylwetki/rozmowy/313-karol-arentowicz.html ................................ .
................................ . The future belongs to those who believe in the future of their dreams (Eleanor Roosevelt)

Książki

Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.
2 wydania
Bajki dla niektórych dorosłych. O nim i o niej.
Karol Arentowicz
8.8/10

W Bajkach dla niektórych dorosłych nie znajdziemy warowni i zamkniętych księżniczek czekających na wybawienie. Jest szpital, dom dziecka, zakład psychiatryczny - i we wszystkich tych miejscach ludzie ...

Ojciec
Ojciec
Karol Arentowicz
9.2/10

"Ojciec” jest drugą książką autora napisaną pod pseudonimem Karol Arentowicz. W pierwszej, „Bajkach dla niektórych dorosłych”, opis zdarzeń prowadził przede wszystkim do pytań o człowieczeństwo; w dru...

Cytaty

Bajka o Pawle S. – Pewnie myślicie, że jestem histeryczką – odezwała się. – Ale mnie się to zdarzyło pierwszy raz w życiu. Zawsze byłam silna i dawałam sobie ze wszystkim radę. Tylko teraz – cały świat mi się zawalił. – Doskonale cię rozumiem – odparł z naciskiem Paweł. – W innej sali tego szpitala leży chłopak, który dzisiaj połknął mnóstwo tabletek nasennych, bo rzuciła go dziewczyna. A ja sam – dziwnym zbiegiem okoliczności – przed kilkunastoma minutami myślałem o osobie, która sprawiła, że także chciałem umrzeć. Obie kobiety spojrzały na niego zaskoczone: nie spodziewały się takiego wyznania po kimś, kto wydawał się być uosobieniem spokoju, opanowania i pogody ducha. Widząc niedowierzanie w oczach Beaty, Paweł dodał: – Nie, nie wymyśliłem tego na poczekaniu, żeby cię podnieść na duchu. Tak było naprawdę… Bajka o Joannie D. Skończywszy mówić, Joanna cofnęła rękę i wyprostowała się. Mężczyzna odstawił wcześniej niepotrzebny już kubek i siedział teraz w pozycji ucznia usiłującego odczytać pod ławką ściągę. Kiedy wreszcie podniósł głowę, Joanna zobaczyła, że jej słuchacz z całych sił stara się powstrzymać łzy. – Niech pan sobie popłacze, panie Jacku – powiedziała cicho. – Będzie panu lżej, a ja na pewno nikomu nie powiem. To żaden wstyd. Chłopaki też czasem muszą płakać. Jego reakcja była natychmiastowa. Gwałtownie opuścił głowę, położył ją na splecionych na stole rękach i zaniósł się szlochem. Potrącony przez niego kubek stoczył się na podłogę i roztrzaskał na kawałki, ale żadne z nich nie zwróciło na to uwagi.

Komentarze

@Arentowicz
@Arentowicz · około 13 lat temu
Pani Kasiu, pięknie Pani dziękuję za tak miły komentarz i za ciepłą recenzję :) - to więcej niż mógłbym oczekiwać. O narodzinach Joasi i Pawła opowiedziałem pani Karolinie Adamskiej: http://papierowymotyl.pl/sylwetki/rozmowy/313-karol-arentowicz.html Pozdrawiam Panią serdecznie, K. A.
@Kasiulka
@Kasiulka · ponad 13 lat temu
Panie Karolu! Składam serdeczne gratulacje! "Bajki dla niektórych dorosłych" to właśnie ta jedna z książek, o której nigdy się nie zapomni. Pozdrawiam :)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl