Marc-Uwe Kling

Marc-Uwe Kling

Autor, 37 lat 14 czytelników
Obserwuj
7.2 /10
15 ocen z 1 książki,
przez 15 kanapowiczów
Urodzony w 1982 roku w Niemczech (Stuttgart)
Niemiecki muzyk, pisarz oraz kabarecista. Studiował filozofię i teatr na uniwersytecie w Berlinie. Od 2003 roku regularnie występuje na różnych scenach Berlina. Często pojawia się na wydarzeniach literackich i kabaretowych, a także na slamach poetyckich. W 2004 cykliczny event literacki Lesedüne . Od 2005 Kling dokonuje objazdów ze swoim programem "Wenn alle Stricke reißen, kann man sich nicht mal mehr aufhängen" ("Jeśli każdy sznur pęknie, nie możesz się już nawet powiesić"), będącym także tytułem jego pierwszej płyty. W każdy pierwszy wtorek miesiąca organizuje i prowadzi "Kreuzberg Slam", a w każdą pierwszą środę - poetycki slam studenckiego centrum kultury w Poczdamie.

Obecnie tworzy cotygodniowy podcast Neues vom Känguru (Wiadomości od Kangura) dla poczdamskiego radia Fritz, o anarchiście mieszkającym z mówiącym kangurem-komunistą.

W 2017 roku opublikował "śmieszną dystopię" QualityLandię. Powieść opisuje świat, w którym jedyną opcją pozostałą przy zakupach przez internet jest "ok". Aby to osiągnąć komputery musiały zrozumieć ludzi, co czasem prowadzi je do szaleństwa. QualityLandia przez długie miesiące znajdowała się na niemieckich listach bestsellerów i sprzedała na świecie w liczbie ponad pięciuset tysięcy egzemplarzy. W marcu 2019 roku HBO ogłosiło, że planuje dokonać serialowej adaptacji.

Książki

Książka QualityLandia
QualityLandia
Marc-Uwe Kling
{}7.2/10
Poznajcie nowego George’a Orwella i jego QualityLandię! Niesamowity niemiecki bestseller, który na całym świecie sprzedał się w ponad pięciuset tysiącach egzemplarzy! Co, jeżeli idealny świat nie jes...

Komentarze

Cytaty Marc-Uwe Kling

Powiem panu tak: gdy ludzie chcą wybrać gówno zawsze wybiorą gówno oryginanej marki, a nie podrabiane gówno instant, które chcecie im zaoferować
Twierdzi, że ludzie piszący kod - a może powinienem raczej powiedzieć "ludzie zlecający pisanie kodu" - chcą, byśmy byli szczęśliwi, gdyż frustracja jest nieproduktywna. A niekiedy nawet niebezpieczna.
-Ale skoro superinteligencja stanowi także zagrożenie dla egzysencji, to dlaczego w ogóle ją budujemy? [...]
-Bodźce do jej rozwijania są zbyt silne. Korzyści finansowe, produkcyjne, militarne. Wojny będą wygrywać wojska w dużej mierze złożone ze sztucznych inteligencji.
- Kiedy auto samojezdne popełni błąd, wszystkie inne auta uczą się na tym błędzie i go więcej nie popełniają. A różni ludzie wciąż popełniają ten sam błąd. Nie uczycie się od siebie nawzajem
- Coś ci zdradzę - mówi Piotr. - Czasami nawet jeden człowiek popełnia drugi raz ten sam błąd.
- (...) Wiesz, kto to filozof?
- Owszem. Ktoś, kto próbuje rozwiązać problemy za pomocą logiki.
Stary się śmieje.
- To, co opisujesz, to chyba raczej komputer...
- Wiesz właściwie, dlaczego nazywamy to "siecią"?
- Bo jesteśmy w niej uwikłani
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe