N. H. Kleinbaum

N. H. Kleinbaum

Autorka, 72 lata 565 czytelników
Obserwuj
8.3 /10
220 ocen z 1 książki,
przez 220 kanapowiczów
Urodzona 30 sierpnia 1948 roku w USA
Nancy Horowitz Kleinbaum – amerykańska pisarka i dziennikarka. Studiowała na Northwestern University (Uniwersytet Północny) w Evanston w Stanach Zjednoczonych od 1966 do 1970 roku. Książkę Stowarzyszenie Umarłych Poetów (ang. "Dead Poets Society") napisała na podstawie scenariusza przedstawiającego realia prywatnej, chłopięcej Akademii Weltona w 1959 roku. Reżyserem filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów był Peter Weir. Na podstawie wywiadów z amerykańskimi gimnastyczkami napisała "The Magnificent Seven: The Authorized Story of American Gold". Aktualnie pracuje dla magazynu Lifestyles (pl. Styl życia). Mieszka w Mt. Kisco Stan Nowy Jork (Stany Zjednoczone). Jest mężatką i ma troje dzieci.

Książki

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
11 wydań
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
N. H. Kleinbaum
{}8.3/10
N. H. Kleinbaum, absolwentka Medill School of Journalism przy Northwestern University, była dziennikarką i redaktorką. Pisze powieści na podstawie znanych scenariuszy filmowych. Rozpoczyna się rok szk...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty N. H. Kleinbaum

O kapitanie mój, kapitanie!
Jest czas na śmiałość, tak jak i jest czas na rozwagę. Mądry człowiek rozumie to i potrafi odgadnąć, kiedy jest czas na co.
- Carpe diem - wyszeptał Keating niskim głosem. - Chwytajcie dzień. Uczyńcie wasze życie niezwykłym.
Jeśli z przekonaniem i uporem dąży się ku swoim marzeniom, osiągnie się zwycięstwo, które w zwykłym dniu nie jest osiągalne
w człowieku tkwi nieodparta potrzeba bycia akceptowanym. Za wszelką cenę musicie jednak zaufać tym cząstkom swojej osobowości, które wyróżniają was spośród innych i sprawiają, że jesteście niepowtarzalni. Nawet jeśli wyróżniająca was cecha jest dziwna czy nieakceptowana.
Ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane tylko kilka wiosen i kilka jesieni. Ponieważ którego dnia,choć trudno w to uwierzyć, każdy z nas przestanie oddychać, zrobi się zimny, UMRZE!
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe