Nancy H. Kleinbaum

Nancy H. Kleinbaum

Autorka, 73 lata 579 czytelników
Obserwuj
8.2 /10
233 oceny z 1 książki,
przez 233 kanapowiczów
Urodzona 30 sierpnia 1948 roku w USA
Nancy Horowitz Kleinbaum – amerykańska pisarka i dziennikarka. Studiowała na Northwestern University (Uniwersytet Północny) w Evanston w Stanach Zjednoczonych od 1966 do 1970 roku. Książkę Stowarzyszenie Umarłych Poetów (ang. "Dead Poets Society") napisała na podstawie scenariusza przedstawiającego realia prywatnej, chłopięcej Akademii Weltona w 1959 roku. Reżyserem filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów był Peter Weir. Na podstawie wywiadów z amerykańskimi gimnastyczkami napisała "The Magnificent Seven: The Authorized Story of American Gold". Aktualnie pracuje dla magazynu Lifestyles (pl. Styl życia). Mieszka w Mt. Kisco Stan Nowy Jork (Stany Zjednoczone). Jest mężatką i ma troje dzieci.

Książki

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
13 wydań
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Nancy H. Kleinbaum
8.2/10
Seria: Salamandra
Książka powstała na podstawie scenariusza głośnego filmu w reżyserii Petera Weira, w którym rolę Johna Keatinga zagrał Robin Williams. Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szk...

Obserwujący (1)

@Klementynka

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Nancy H. Kleinbaum

Jeśli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz udzielać mu surowych lekcji religii. To zawsze owocuje dobrymi skutkami.
Chcę żyć pełnią życia, chcę wyssać z życia wszystkie soki.
Ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane tylko kilka wiosen i kilka jesieni. Ponieważ którego dnia,choć trudno w to uwierzyć, każdy z nas przestanie oddychać, zrobi się zimny, UMRZE!
O kapitanie mój, kapitanie!
- Carpe diem - wyszeptał Keating niskim głosem. - Chwytajcie dzień. Uczyńcie wasze życie niezwykłym.
Jest czas na śmiałość, tak jak i jest czas na rozwagę. Mądry człowiek rozumie to i potrafi odgadnąć, kiedy jest czas na co.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl