Norbert Grzegorz Kościesza

Autor 17 czytelników
Obserwuj
7.9 /10
24 oceny z 3 książek,
przez 19 kanapowiczów
Polski pisarz, 11.02.2020 roku, wygrał plebiscyt na Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura, powiat białostocki.

Pochodzi z Kudowy-Zdrój, obecnie mieszka pod Białymstokiem, z 6-letnim epizodem w okolicach Kraśnika. Żonaty, dwójka dzieci. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą.
Pisanie jest i było jego odskocznią od dnia codziennego. Początkowo pod pseudonimem prowadził dość poczytnego bloga "Życie męskim okiem". Dwa lata po zamknięciu domeny blogerskiej przez WP, w 2017 r., wydał swoją pierwszą książkę „Legenda o czwartym Królu”, której nakład rozszedł się w tempie błyskawicznym.

Jest byłym f-szem policji. Pracował w pionach prewencji (ruch drogowy, patrol, wykroczeniówka, a w końcu profos na PdOZcie- tzw. "dołek"). Służył na Lubelszczyźnie i Podlasiu, zaczynając od małego posterunku, poprzez komisariaty, a kończąc na dużej komendzie powiatowej i miejskiej. Poznał dobre i złe strony munduru, ludzi gotowych poświęcić życie za innych i tych, którzy za wszelką cenę chcieli awansować. Pozwoliło mu to napisać dwie bestsellerowe publikacje, z policją w roli głównej.
Jedna z nich pt. „Folwark komendanta”, miała premierę 2 października 2019 roku. Obecnie wraz z książką „Psy Prewencji”, zostały nominowane na Książkę Roku 2019 w niezależnym plebiscycie Brakująca-litera.pl. Folwark komendanta, głosami czytelników dostał się do finałowej 10.

Dziś Norbert Grzegorz Kościesza jest autorem kilku baśni, legend oraz literatury faktu. Nowe projekty i prace przewijają się przez jego pisarski warsztat, aby wybrać czytelnikom to co najlepsze.
W wolnych chwilach poświęca się pisaniu, jest kucharzem i cukiernikiem amatorem, uwielbia zwierzęta – posiada owczarka niemieckiego i dokarmia bezpańskie, wiejskie koty.

Przed wstąpieniem do policji uprawiał Sambo, kulturystykę, akrobatykę i Taekwondo - po kontuzji w służbie, (stały uszczerbek na zdrowiu) do czynnego uprawiania sportu nie wrócił. Jednak duże poczucie humoru i ciekawość świata sprawiają, że jest człowiekiem otwartym na nowych ludzi i wyzwania. Kościesza to osoba o silnym charakterze, która pomimo przeciwności losu, nigdy nie poddaje się.

Książki (3)

Sortowanie:
Psy prewencji
Psy prewencji
Norbert Grzegorz Kościesza
{}7.6/10
"Psy Prewencji" to opowieść o realiach służby w policji. O takiej, jaka jest naprawdę - czasami smutna, brutalna, a czasami śmieszna i przypominająca farsę. Ludzie, którzy stawili się do służby, peł...
Folwark komendanta
Folwark komendanta
Norbert Grzegorz Kościesza
{}7.1/10
Były funkcjonariusz, autor „Psów prewencji” szczerze i ostro o patologiach w polskiej policji. Norbert Kościesza, były policjant z dziesięcioletnim stażem pracy w białostockiej komendzie, wydalony...
Dzielnica cudów. Nasz PRL, lata 80
Dzielnica cudów. Nasz PRL, lata 80
Norbert Grzegorz Kościesza
{}9/10
Norbert Grzegorz Kościesza - autor niezależny, twórca takich publikacji, jak Psy Prewencji i Folwark komendanta, które jako bestsellery długo gościły na topkach księgarń i były entuzjastycznie przyję...

Obserwujący (1)

GR

Komentarze

Cytaty Norbert Grzegorz Kościesza

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe