Paulina Łopatniuk

Paulina Łopatniuk

Autorka, 41 lat 19 czytelników
Obserwuj
6.7 /10
16 ocen z 2 książek,
przez 15 kanapowiczów
Urodzona w 1981 roku w Polsce
Paulina Łopatniuk – polska lekarka, patomorfolożka, blogerka, autorka książek, popularyzatorka nauki. Szerzej znana jako autorka autorka bloga i profilu fejsbukowego Patolodzy na klatce.

Absolwentka wydziału lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ze specjalizacją z patomorfologii. Obecnie pracuje w katedrze i zakładzie fizjopatologii tego uniwersytetu medycznego jako młodsza specjalistka.

Od 2015 prowadzi bloga popularnonaukowego Patolodzy na klatce wraz z jego stroną na portalu społecznościowym.

W 2019 została laureatka nagrody Popularyzator Nauki w kategorii Media w XIV edycji konkursu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. Wydała także wydała książkę popularnonaukową Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak? W 2020 zaś Na własnej skórze. Mała książka o wielkim narządzie.

Jest członkinią Rada Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2019-2022. Profil Patolodzy na klatce na Facebooku lubi ponad 132 tysięcy osób (stan na marzec 2021).Książki (2)

Sortowanie:
"Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak? "
"Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak? "
Paulina Łopatniuk
6.3/10
Czy gdzieś w twoim ciele mogą kryć się pozostałości twojego brata bliźniaka? Dlaczego londyńscy kominiarze zaskakująco często cierpieli na raka moszny? I czy to możliwe, żeby guz podwoił się w ciągu ...
Na własnej skórze
Na własnej skórze
Paulina Łopatniuk
7/10
Seria: Zrozum
Z tej książki dowiesz się: Ile waży cała ludzka skóra? Czym są pchły piaskowe? Jak człowiekowi mogą wyrosnąć rybie łuski? Dlaczego Lenin był grzybem? Skóra jest naszym największym organem. I pomim...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Paulina Łopatniuk

Rak rzeczywiście jest nowotworem złośliwym, ale szczególnego typu. Rakami nazywamy wyłącznie nowotwory złośliwe (nie istnieje taki twór jak rak łagodny) wywodzące się z tkanek nabłonkowych, mogą się zatem rozwinąć raki z będącego przecież odmianą nabłonka pokrywającego naszą skórę naskórka i jego tworów, mogą z nabłonka wyściełającego przewód pokarmowy, drogi moczowe czy oddechowe, mogą wreszcie z komórek nabłonkowych budujących wątrobę, trzustkę czy gruczoł piersiowy.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl