Piotr Krasoń

Autor, 61 lat
Zostań fanem autora: × 1
9 /10
2 oceny z 1 książki,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony w 1962 roku w Polsce (Skawa)
Piotr Krasoń urodził się w 1962 roku w podgórskiej miejscowości Skawa w województwie małopolskim (powiat nowotarski) na pograniczu Podhala. Autor, syn bibliotekarki, od dziecka wychowywał się pośród książek. Pomagał matce w upowszechnianiu i rozwijaniu czytelnictwa?– zimą woził książki na sankach, kiedy zakładała placówki w sąsiednich sołectwach. Miłośnik literatury i pasjonat filozofii, aktywnie udziela się w serwisach społecznościowych, przyczyniając się do popularyzacji myśli filozoficznej. Zwolennik idei transhumanizmu, deklaruje się jako agnostyk teistyczny pozostający w orbicie myśli Emmanuela Levinasa i Martina Heideggera, ale także Edyty Stein. Podróżnik?– zwiedził dziesiątki krajów na trzech kontynentach. Nieobca jest mu ciężka praca fizyczna w skrajnie trudnych warunkach. Bibliofil, kolekcjoner książek. Wolny czas poświęca na wycieczki kajakiem oraz piesze wędrówki w ukochane Tatry i Beskid Żywiecki.
Kategorie
Wspomnienia

Książki

Kronika umierania. Zamarzanie
Kronika umierania. Zamarzanie
Piotr Krasoń
9/10

Piotr Krasoń urodził się w 1962 roku w podgórskiej miejscowości Skawa w województwie małopolskim (powiat nowotarski) na pograniczu Podhala. Autor, syn bibliotekarki, od dziecka wychowywał się pośród ...

Cytaty

Kto wie, może jest przymus zmartwychwstania, tylko przez Kogo lub za sprawą Czego ustanowiony? 
Cierpieć bez sensu to cierpieć podwójnie – powiedział Piotr. – Ona tak musiała cierpieć, ale na różne sposoby dotyczy to miliardów. Jest tragedią, jeśli wiem, że moje cierpienie nie ma sensu.
Traumatyczne doświadczenia poprzednich pokoleń nauczyły nas nie widzieć zdarzeń, których nie chcemy być świadkami. Ten adaptacyjny mechanizm obrony sprzyja postawie obojętności wobec losu i życia drugiego człowieka. Nawet telefon może nie być anonimowy i wiązać się z ryzykiem składania zeznań, wrogością i zemstą otoczenia.
Czy da się obronić obojętność na los człowieka? Czy jeden z cytatów nowej psychologii rozwoju osobistego: „Jak ktoś chce, to znajdzie sposób, jak nie chce, znajdzie powód”, stanowi wystarczające usprawiedliwienie? Niepodejmowanie ryzyka bycia świadkiem jest głęboko wpisane w podświadomość człowieka.

Komentarze