Roger McNamee
Zostań fanem autora:

Roger McNamee

Autor, 68 lat 6 czytelników
7 /10
6 ocen z 1 książki,
przez 6 kanapowiczów
Urodzony 2 maja 1956 roku
amerykański biznesmen, inwestor, przedsiębiorstwo kapitalistyczne i muzyk. Jest partnerem założycielem venture capital firmy Elevation Partners. Przed jednym z założycieli firmy, McNamee współzałożycielem private equity firma Silver Lake Partners oraz kierował T. Rowe Cena Nauki i Techniki Fund.

McNamee jest również muzykiem touring, najpierw jako członek-założyciel Latających braci, a ostatnio w tej grupie za follow-on zespół, Moonalice. Pomiędzy tymi dwiema grupami, McNamee szacuje, że w kwietniu 2009 roku zagrał 800 koncertów., W dniu 13 kwietnia 2009 r artykule z San Fran Franciscco Chronicle.

Kategorie
Literatura faktu

Książki

Nabici w Facebooka
Nabici w Facebooka
Roger McNamee
7/10

Fascynująca osobista opowieść, ale też bardzo wnikliwa analiza sił, które mogą zniszczyć nasz świat. Książka opowiada o Facebooku i jego twórcach, a zarazem ukazuje historię biznesu związanego z nowy...

Cytaty

Kiedy Facebook twierdzi, że to użytkownicy podejmują decyzje, wybierając znajomych i informacje, które ich interesują, w rzeczywistości kontrolują to algorytmy, sztuczna inteligencja i menu stworzone przez informatyków firmy.
Kiedy wchodzimy na platformy internetowe, wydaje nam się, że widzimy filmiki z kotami i posty od znajomych na naszych tablicach. Ale niewielu wie, że za tablicą kryje się zaawansowana sztuczna inteligencja. Kiedy zaglądamy na tablicę, zaczynamy grę w wielowymiarowe szachy przeciwko wielkiej sztucznej inteligencji, która wie o nas niemal wszystko. Celem tej inteligencji jest stwierdzenie, jaka zawartość tablicy zainteresuje nas i sprawi, że będziemy gotowi wydać pieniądze.
Na innych uniwersytetach profesorowie po prostu uczą, ale Stanford sprawił, że Fogg uzyskał duży wpływ na Dolinę Krzemową. Uważał on że urądzenia komputerowe pozwalają programistom na łączenie psychologii i koncepcji perswazyjnych z początku dwudziestego wieku, takich jak propaganda, z technikami z automatów, takimi, jak zmienne nagrody, i dalszego wiązania ich z ludzką potrzebą akceptacji i docenienia w sposób, któremu niewielu ludzi jest w stanie się oprzeć. Tak jak magik przy sztuczce z kartami, programista może stworzyć iluzję, że to użytkownik panuje nad wszystkim, choć tak naprawdę kieruje nim system.
Najwięcej danych na temat użytkowników zbiera wyszukiwarka Googlea. YouTube stał się miejscem rekrutowania i szkolenia ekstremistów. Lęgną się tam również niezliczone teorie spiskowe. Można też na nim znaleźć treści nieodpowiednie dla dzieci. Instagram i Snapchat wyolbrzymiają niepokoje nastolatków, zarówno jeśli chodzi o drobiazgi, jak i poważne sprawy. Ale Facebook jest dominującą siecią społecznościową i najwięcej skorzystał na nieświadomości swoich użytkowników oraz na braku odpowiednich przepisów, które regulowałyby jego działalność. Jego popularność powiększa skalę jego porażek.

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl