Steven Strogatz
Zostań fanem autora:

Steven Strogatz

Autor, 64 lata 2 czytelników
7.5 /10
2 oceny z 2 książek,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony 13 sierpnia 1959 roku w USA (Torrington, Connecticut)
Steven Strogatz - profesor matematyki stosowanej w Cornell University. Popularny wykładowca i jeden z najczęściej cytowanych matematyków świata. Pisze blog o matematyce dla New York Timesa i New Yorkera.

Książki

Potęga nieskończoności
2 wydania
Potęga nieskończoności
Steven Strogatz
9/10

Beststeller w zestawieniu New York Timesa. Książka nominowana do nagrody Naukowa Książka Roku Royal Society za 2019 rok. Bez rachunku różniczkowego i całkowego nie mielibyśmy telefonów komórkowych...

Szczęśliwy X
Szczęśliwy X
Steven Strogatz
6/10

Światowej klasy matematyk i stały współpracownik „New York Timesa” oprowadza nas po kluczowych ideach matematyki, pokazując, jak – w często zaskakujący sposób – wiąże się ona z literaturą, filozofią, ...

Cytaty

Przekształcając równania, robimy im masaż i wprowadzamy je w stan głębokiego odprężenia, w którym będą gotowe wyznać swe sekrety. Pragniemy, by otworzyły się przed nami i opowiedziały o sobie.
Jeżeli mamy szczęście i okażemy zręczność – to znaczy jeżeli przekształcimy równania w odpowiedni sposób – możemy dokonać tego, że odsłonią przed nami swe utajone implikacje. Dla matematyka proces ten jest tak realny jak dotyk.

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl