Suki Kim

Suki Kim

Autorka, 51 lat 9 czytelników
Obserwuj
8 /10
8 ocen z 1 książki,
przez 8 kanapowiczów
Urodzona 19 września 1970 roku w USA (Seul, Korea Południowa)
W wieku 13 lat wyemigrowała wraz z rodziną do Nowego Jorku. W 1992 roku ukończyła Barnard College i udała się na studia do wyższej szkoły orientalnej i afrykańskiej w Londynie. Za książkę "The Interpreter: A Novel" otrzymała dwie nagrody PEN Beyond Margins Award i Gustavus Myers Outstanding Book Award. Odwiedziła Koreę Północną, gdzie do 2011 roku była wykładowcą języka angielskiego na Uniwersytecie Naukowym-Technicznym (PUST) w Pjongjangu. Wydała książkę pt. "Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północno-koreańskich elit" o życiu Koreańczyków w Korei Północnej, która znalazła się na liście bestsellerów The New York Times[4].

Kategorie
Literatura faktu

Książki

Pozdrowienia z Korei
Pozdrowienia z Korei
Suki Kim
{}8/10
Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakcept...

Komentarze

Cytaty Suki Kim

... myśl, że nigdy już nie zobaczysz swojego dziecka jest niedorzeczna. Bo w naszym świecie nic nigdy nie ginie bez śladu.
Uświadomienie moich studentów co do rzeczy, które nie mieściły się w reżimowym programie, mogło oznaczać śmierć dla nich i dla ich bliskich. Gdyby mieli się przebudzić i zdać sobie sprawę, że zewnętrzny świat wcale nie wali się w gruzy, że to ich kraj stoi na krawędzi upadku i że wszystko, czego ich uczono o Wielkim Wodzu, to fikcja, czy byliby szczęśliwsi? Jak by dalej żyli? Przebudzenie było luksusem dostępnym tylko ludziom w wolnym świecie.
Rezygnacja to nałóg, w dodatku zaraźliwy.
Przymusowa rozłąka dręczy tych, którzy jej doświadczyli, długo pod samym momencie rozdzielenia. To trwający wiecznie akt przemocy.
Dla imigrantów żal może się stać sposobem na życie.
... w miarę jak zbliżał się Dzień Zwycięstwa, 27 lipca, przyszło mi na myśl, że to wszystko na nic. Na nic ta fantazja o koreańskiej jedności, te 5000 lat koreańskiej tożsamości, bo zjednoczony naród pękł odwracalnie w 1945 roku, kiedy grupa polityków narysowała przypadkową linię na mapie, rozdzielając rodziny, które miały umrzeć, już nigdy się nie spotkawszy. Ich smutek, gniew i żal miały pozostać bez odpowiedzi, a ich ciała - obrócić się w proch, stać się częścią tej ziemi. Tego wieczora, kiedy żałobne słońce o barwie owocu granatu chowało się za Wieczną Wieżą, za dymiącym kominem, za tym miastem, tą szkołą, za dziećmi elity, które na krótko stały się moimi dziećmi, tymi uroczymi, kłamliwymi dziećmi, zobaczyłam bardzo wyraźnie, że nie ma to żadnego odkupienia.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe