Wendy Webb

Wendy Webb

Autorka 12 czytelników
Obserwuj
7.4 /10
10 ocen z 2 książek,
przez 9 kanapowiczów
 Amerykańska powieściopisarka, autorka powieści obyczajowych i romansów historycznych.
Ukończyła studia na University of Minnesota, gdzie specjalizowała się w dziedzinie nauk politycznych oraz języku francuskim i historii. Po studiach przez jakiś czas mieszka we Francji.
Po powrocie do USA otrzymała staż u kongresmana w Waszyngtonie, a później pracę u senatora Minnesoty.

Gdy wróciła do Minnesoty pracowała dla wielu redakcji lokalnych i krajowych (pisała artykuły o sztuce). Obecnie jest redaktorem naczelnym magazynu Duluth Superior z siedzibą w Duluth, w stanie Minnesota.

Mimo, że kocha swoją karierę jako dziennikarz, nigdy nie zapomniała jej marzenie bycia pisarzem. Znalezienie czasu na pisanie powieści, to było najtrudniejsze. Co z zarabiania na życie i opiekę młodego syna, ona po prostu nie może znaleźć luksus spędzać czas poświęcony śnie. Cel końcu, gdy jej syn Ben Czy ona była w szkole i pracy w domu jako niezależny dziennikarz, uświadomiła sobie, że faktycznie miał czas, aby rozpocząć pisanie swoją pierwszą powieść. I nigdy nie spojrzała.

Wendy dzieli swój czas domów entre w Duluth i Minneapolis i kabiną na Gunflint Trail, qui est na granicy Minnesoty i Kanadzie. Żyje ze swym małżonkiem, fotograf redakcyjny Steve Burmeister, a ich Alaskan malamute, Molly. Jej syn Ben jest w college'u, gdzie jest niewątpliwie najbardziej przystojny i uroczy chłopak w kampusie. 

Książki (2)

Sortowanie:
Duchy przeszłości
Duchy przeszłości
Wendy Webb
8.1/10
Przeszłość rzuca długi cień, a jej duchy wciąż straszą. Hallie dowiaduje się z tajemniczego listu, że jej matka wcale nie zginęła w pożarze. Ojciec kłamał – w rzeczywistości przed trzydziestu laty ...
Córki jeziora
Córki jeziora
Wendy Webb
6.7/10
Urzekająca powieść gotycka o tragicznej miłości oraz zagadce sprzed stu lat czekającej na rozwiązanie. Po rozpadzie małżeństwa Kate Granger szuka schronienia w domu rodziców na brzegu Jeziora Górnego...

Obserwujący (1)

@Klementynka

Komentarze

Cytaty Wendy Webb

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl