Eon: powrót lustrzanego smoka Alison Goodman

Okładka Eon: powrót lustrzanego smoka
autor:
Alison Goodman
wydawnictwo:
Telbit
data wydania:
2010
ISBN:
9788360848982

Opis

NAJLEPSZA POWIEŚĆ FANTASY - NAGRODA AUREALIS 2008"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniuwprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają teżfizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się,że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świataenergii".Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Sm..ocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonychsmoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie jestem wielką znawczynią literatury fantasy, szczerze powiedziawszy na swoim koncie mam zaledwie kilkanaście książek, które można by do niej zaliczyć. Mimo wszystko z chęcią sięgnęłam po „EON. Powrót Lustrzanego Smoka” Alison Goodman, zachęcona nie tylko interesującym opisem, ale także tym, ż... więcej »
Alison Goodman - do tej pory to imię i nazwisko mówiło mi dokładnie tyle, co nic. Jednak zanim zabrałem się do czytania jej najbardziej znanej powieści, w Polsce wydanej pod tytułem "EON: Powrót Lustrzanego Smoka", postanowiłem poszperać i znaleźć jakieś informacje na temat samej autorki. Okazało... więcej »
"Eon. Powrót Lustrzanego Smoka" to niezwykła opowieść o chłopcu, który skrywa swą prawdziwą tożsamość, dzięki czemu ma możliwość ubiegania się o pozycję lorda Smocze Oko. Startowanie na to stanowisko samo w sobie nie wydaje się być aż tak trudnym zadaniem gdyby nie fakt, że Eon jest kaleką. Oh, i... więcej »
Imperium Niebiańskich Smoków. Nad tą szczególną krainą czuwa 12 smoków, które odzwierciedlają różnorakie cechy ludzkiej natury np. odwagę, namiętność czy ambicję. Są one lekko nietypowe - niewidzialne (czy raczej widzialne tylko dla wybranych), otoczone tajemnicą, pełne mocy, mądrości i dostojeń... więcej »
Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Alison Goodman, czytając właśnie tą książkę, wcześniej nie słyszałam o takiej osobie - ba! Nie wiedziałam, że istnieje taki autor. Nazwa książki obiła mi się kiedyś o uczy, jednak nie wiedziałam o niej nic więcej. Sięgnęłam po nią bez wcześniejszego przecz... więcej »
Kiedyś bardzo stroniłam od fantasty, nie wiem jak wtedy żyłam, ale uciekałam przed tego typu książkami i w głowie miałam bzdurnie pomieszane fantasty z s-f. Teraz jak przeglądam swoje półki widzę przerost tego typu książek nad innymi. Cieszę się niezmiernie, że "Eona" mogę dodać do tych książek i... więcej »
Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego dokładnie się spodziewać, bowiem nigdy nie czytałam żadnego dzieła podejmującego tematykę smoków (Eragon wciąż znajduje się mojej liście książek do przeczytania), aczkolwiek miałam nadzieję, że powieść Goodman wprowadzi mnie w świetnie wykreowany świat ... więcej »
Eon
Recenzent: monia1990
Alison Goodman urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. W 1999 r. została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne. Uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych. Swoich studentów podyplomowych uczy kreatyw... więcej »
Powinienem się zachwycać tą książką. Powinienem skakać pod sufit i pisać epistoły o niebywałym warsztacie pisarki. Niestety, wszystko zepsuła właśnie jedna przypadłość autorki, którą ciężko mi było zdzierżyć i która systematycznie odbierała mi stopniowo rosnącą przyjemność z czytania. Moim zdanie... więcej »
Czy byłbyś w stanie udawać kogoś, kim nie jesteś tylko dlatego, że będziesz mógł być kandydatem na ucznia lorda, który nauczy Cię opanować moc smoka? Który wprowadzi Cię w zupełnie inne życie? A teraz wyobraź sobie, że kandydujesz na ucznia, i musisz udowodnić swoją wartość walką.. Idzie Ci c... więcej »
Jestem typem osoby, która bardzo wysoko ceni sobie literaturę fantastyczną (nie mylić jednak w moim przypadku z science fiction). Uwielbiam dobrze wykreowany świat, ciekawą intrygę, poruszającą fabułę i głównego bohatera, który od pierwszych stron wzbudza moją sympatię. Takie właśnie fantasy prop... więcej »
Nie lubię wystawiać książkom niskich ocen. Chyba nikt za tym nie przepada. A jeszcze gorsze jest dla mnie zjechanie się na powieści, zwłaszcza, gdy spodziewałam się po niej czegoś lepszego. Tak właśnie było z „Powrotem lustrzanego smoka”. Dodatkowym ciosem było dla mnie to, że książka jest o sm... więcej »
Tajemniczy powrót Lustrzanego Smoka
Recenzent: alicehascat
Po Eona sięgnęłam spontanicznie. Przechadzając się między półkami w bibliotece z trzema już książkami w ręku, stwierdziłam, że chcę wziąć coś jeszcze. Pytanie tylko: co? Siedząc na fantastyce, gdzie to przeważnie można mnie spotkać, szukałam czegoś dla siebie. Znalazłam „Eona”, któ... więcej »
Dodali do kolekcji
Niji
arwena
Cropka
Quietlystorm
Julianne
Calliditas
sujeczka
bluebell
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Bezpiecznie jest mieć twarz polityka i język niemowy.

Dodane przez coconut

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!