Temat

Lewy Ciążowy, Łukasz Grześ - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2011-10-28 09:22 #
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym ebookiem, nad którym objęliśmy patronat. Tym razem jest to "Lewy ciążowy", Łukasza Grzesia"Lewy Ciążowy", to opowieść o kilkorgu współpracownikach, ich przyjaciołach, miłościach i pajęczynie sytuacji, która ich oplata. Michał, którego oczami(słowy) obserwujemy zdarzenia ingerujące w życie personelu Salonu Sieci Telefonii Komórkowej zlokalizowanego w bliżej nie określonej małej mieścinie, jest młodym mężczyzną po przejściach. Michał nie jest ustatkowany ani emocjonalnie, ani życiowo - jest za to charyzmatycznym sprawozdawcą zażyłości, potyczek i niejasności, jakie spowijają jego współpracowników: Olkę i Kamila, oraz ich szefa Jacka, którego podwładni postrzegają, jako zło wcielone. Po drodze mijamy masę intryg, dowiadujemy się jak może wyglądać współczesna Matka Dziewica, jesteśmy świadkami molestowania termometrem, przemytu sprzętu RTV w trumnie i wielu, wielu innych niecodziennych zdarzeń.

"Powiedzieć, że "Lewy Ciążowy", to powieść dla mężczyzn było by zbrodnią wymierzoną w kobiety. Grześ ze znamiennym dla siebie kąśliwym humorem maluje nam świat XXI wieku, którego składnikami są strach i uwielbienie, miłość i roztargnienie. Jest tu niezaprzeczalnie wysoki wskaźnik zaciążenia na metr kwadratowy, jest również przemiana i nauka, alkohol i gorzka prawda. Jest w końcu groteskowy obraz nas samych. Nie moglibyśmy – my mężczyźni – odebrać tej farsy kobietom nazywając ją zwyczajnie męską rozrywką."
# 2011-10-28 09:22
{}
Odpowiedz
PA
@PatricGie
22 książki 2 posty
2011-10-30 21:40 #
I wcale się nie dziwę, że nakanapie.pl się zainteresował tą powieścią i przygarnął pod swoje skrzydła. "Lewy ciążowy" jest chyba jeszcze mało znany ( no przynajmniej ja nie znam nikogo poza mną, kto by go przeczytał), ale myślę, że już niedługo będzie o nim głośno ;) Tak pozytywnej i rozluźniającej ksiązki dawno nie czytałem, w ogóle nie mogę sobie przypomnieć, żebym czytał coś tego typu - hmm, jak już gdzieś pisałem, ksiązka na film, nie ma co.

Pozdrawiam
Patric
# 2011-10-30 21:40
{}
Odpowiedz
@patrylandia
@patrylandia
243 książki 1840 postów
2011-10-31 10:01 #
Ciekawe, ciekawe...
# 2011-10-31 10:01
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe