Temat

Qedesha - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2011-06-23 14:24 #
Książak "Qedesha", Rafała Kosowskiego to ruga część trylogii o mrocznych, pre-biblijnych czasach w Kanaanie. Część pierwsza to Perła. Trylogię wydaje wydawnictwo Vocatio.

Los nie oszczędza Aberes niczego. Po nocnej ucieczce z pułapki zastawionej przez męża, bohaterka wraca do rodzinnego miasta i pod przybranym imieniem próbuje ułożyć sobie życie. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Odtrącona przez bliskich, musi sama stawić czoła życiu. Może liczyć tylko na dwie wierne przyjaciółki. A choć ma przy sobie dziecko, dla którego musi żyć i być silna, Aberes nie radzi sobie z trudnymi wyborami i coraz bardziej brnie w bagno niemoralności. Z królowej staje się świątynną prostytutką.

W międzyczasie kraj dojrzewa do wojny. Z południa nadchodzą alarmujące wieści o kolejnych zwycięstwach armii zbiegów z Egiptu, którzy po czterdziestu latach wędrówki przez pustynię, błyskawicznie zajmują Zajordanie, i wkrótce staje się jasne, w jakim celu przybyli pod bramy Kanaanu. W Jerychu panuje atmosfera strachu, która wydobywa z ludzi najgorsze cechy. W obawie przed zdrajcami mogącymi spiskować z najeźdźcą, szpiedzy króla zaczynają interesować się tajemniczą przeszłością Aberes. Na domiar złego do miasta, wraz ze swymi demonami, przybywa jej prześladowca – Hetammu i odnajduje uciekinierkę.

Qedesha to opowieść o potędze zła, które w końcu zrzuca maskę i dopada swoją ofiarę, by ją upodlić i zniszczyć. Gdy ginie wszelka nadzieja, a przyszłość pozostaje niedostępna za zatrzaśniętymi drzwiami, właśnie wtedy zaczyna działać Ten, dla którego nic nie jest niemożliwe.
# 2011-06-23 14:24
Odpowiedz
2011-06-28 11:05 #
Książk "Qedesha", Rafała Kosowskiego już w sprzedaży. Mam nadzieję, że zainteresuje kogoś z Was :-)
# 2011-06-28 11:05
Odpowiedz
@martagieks
@martagieks
883 książki 205 postów
2011-06-28 11:09 #
Już zainteresowała:)
# 2011-06-28 11:09
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl