Temat

Wyrok - patronat nakanapie.pl

Postów na stronie:
2011-02-15 19:45 #
Wyrok, Mariusza ZIelke to pierwszy polski thriller finansowy. Wspólnie z Wydawnictwem NGI zachęcamy Was do lektury.

"WYROK to wielowątkowa powieść kryminalna z akcją mocno osadzoną w realiach funkcjonowania rynku kapitałowego i finansowego w Polsce. Szybkie tempo akcji, wiele mylnych tropów, obrazowe opisy przestępstw finansowych i mechanizmów władzy, rozmach i zaskakujące zakończenie jak w książkach Stiega Larssona czy kryminałach Harlana Cobena.

Dziennikarz Jakub Zimny ujawnia podejrzane transakcje Andreasa Holdnera, światowej sławy maklera działającego w Polsce. Nie przeczuwa, że uruchomi tym samym lawinę wydarzeń prowadzących do prawdziwego dziennikarskiego tematu życia: wielkiej afery finansowej, ze zorganizowaną przestępczością w tle, zabójstwami i korupcją na szczytach władzy. Zimny wejdzie w konflikt z wpływowym biznesmenem i znajdzie się na celowniku zawodowego zabójcy. W tym samym czasie w Krakowie ginie księgowa renomowanego domu maklerskiego, a zbrodnię upozorowano na wzór znanego przed laty seryjnego mordercy Karola Kota..."

Mariusz Zielke - Urodzony strzelec (2.12.1971), choć równie często zdarzało się mu pudłować co trafiać. W życiu rodzinnym stateczny mąż i ojciec dwójki dzieci. Od 1999 r. związany z dziennikiem gospodarczym "Puls Biznesu", wcześniej autor tekstów w branżowych periodykach filmowych i specjalistycznych wydawnictwach. Pisał teksty podróżnicze, popularno-naukowe, a - podczas studiów - także opowiadania dla kobiet "z życia wzięte". Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Poza dziennikarką uprawiał zawody kuriera, opiekuna w domu pomocy dla osób psychicznie chorych, rozlepiacza plakatów teatralnych, organizatora dyskusyjnych klubów filmowych, montera ciągników i tragarza sejfów. Więcej grzechów nie pamięta. W 2005 r. za ściganie giełdowych zmów i przekrętów dostał nagrodę Grand Press w kategorii "dziennikarstwo śledcze". Rok później nominowano go w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za cykl o absurdach urzędniczych i przetargach. W 2009 r. założył Niezależną Gazetę Internetową (www.ngi24.pl), która dzięki inwestycji miliona złotych z unijnych pieniędzy miała stać się pierwszą dużą gazetą internetową w Polsce. Pieniędzy nie dostał. I całe szczęście. Przygotowuje obecnie trzy książki, w tym dwie beletrystyczne i jedną... hmm, popularno-naukową.
# 2011-02-15 19:45
{}
Odpowiedz
2011-03-09 11:45 #
Kto miał okazję przeczytać "Wyrok"? Lubicie tego rodzaju książki?
# 2011-03-09 11:45
{}
Odpowiedz
2011-03-14 10:47 #
Anna Marszałek (dziennikarz roku 2003) tak napisała o książce:

"Wyrok" - czyta się rewelacyjnie. Jest miłość i krew, agenci tajnych służb dawnych i obecnych, płatni zabójcy, wyrafinowani prawnicy do zadań specjalnych, dobrzy i źli policjanci i prokuratorzy, koniunkturalni redaktorzy i dziennikarze, finansiści i dewianci, skorumpowani urzędnicy i politycy. Mechanizmy afer finansowych pokazane są w sposób zrozumiały i nie nużący. Nie spowalniają akcji, która toczy się wartko, trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami.
Czyta się ją tym lepiej, że mnóstwo jest odwołań do polskich, w tym szczególnie warszawskich realiów.

A posiadacze iPhone'ów oraz iPad'ów mogą zaopatrzyć się w e-booka udostępnionego na te urządzenia.
# 2011-03-14 10:47
{}
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Graciarnia

czyli miejsce do którego trafiają wszystkie stare i martwe tematy zaśmiecające inne grupy :)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe