Temat

3 książki na ferie zimowe...

Postów na stronie:
2014-01-19 17:20 #
Właśnie rozpoczęły się ferie zimowe dla niektórych z Was, inni będą musieli jeszcze trochę poczekać. Tegoroczna, zimowa aura raczej nie rozpieszcza i szaleństwa na śniegu chyba będą znacznie mniejsze niż w poprzednich latach. Z jednej strony szkoda, a z drugiej - więcej czasu na czytanie.

Jakie 3 książki macie zamiar przeczytać w trakcie ferii zimowych? A może wręcz przeciwnie: odłożycie książki na najwyższą półkę i zajmiecie się czymś innym?


A oto nowości, które ukazały się ostatnio albo niedługo zostaną wydane pod patronatem nakanapie.pl.

"Taka jak ty", Maureen Lindley

Wszystkie nadzieje i sny mieszkańców Mielca skupiają się na osiemnastu zawodnikach juniorskiej drużyny Stali Mielec, którzy wyjeżdżają na finałowy turniej mistrzostw Polski do Warszawy. Wśród nich jest osiemnastoletni Marcin Makowski. Kapitan i zarazem najlepszy zawodnik drużyny, któremu wszyscy wróżą wielką karierę. Czy jednak sprosta oczekiwaniom fanów i poprowadzi Stal do tytułu mistrza Polski? Co by się jednak stało, gdyby wszystko, o czym marzył, legło w gruzach?

"Szukając siebie", Kuba Zegarliński

Wszystkie nadzieje i sny mieszkańców Mielca skupiają się na osiemnastu zawodnikach juniorskiej drużyny Stali Mielec, którzy wyjeżdżają na finałowy turniej mistrzostw Polski do Warszawy. Wśród nich jest osiemnastoletni Marcin Makowski. Kapitan i zarazem najlepszy zawodnik drużyny, któremu wszyscy wróżą wielką karierę. Czy jednak sprosta oczekiwaniom fanów i poprowadzi Stal do tytułu mistrza Polski? Co by się jednak stało, gdyby wszystko, o czym marzył, legło w gruzach?

"Urlop nad morzem", Agnieszka Pietrzyk

Beata i Marcin mają problemy finansowe, w tym roku rezygnują więc z wyjazdu na wymarzone zagraniczne wakacje. Pomocą służy im stara znajoma i proponuje klucze do niedawno kupionego domu nad morzem. Urlop spędzony w listopadowej aurze, w małym nadmorskim miasteczku być może wreszcie pozwoli im wypocząć. Stary dom kryje na poddaszu pełno przykurzonych rupieci, których plądrowanie sprawia Beacie niesamowitą radość. W jednej ze starych książek odnajduje list, który zdaje się zawierać mroczną tajemnicę. A może to tylko niewinny żart?

Z pozoru nudne wakacje zamieniają się w kryminalne śledztwo w którym trzeba będzie poznać przeszłość miasteczka oraz wysłuchać wielu historii. Są bowiem miejsca, które nie chcą zapomnieć


"Alex", Pierre Lemaitre

Kim, tak naprawdę, jest Alex ? Jest piękną, intrygującą i ponętną młodą kobietą. Czy to dlatego została porwana, skatowana, doprowadzona na skraj człowieczeństwa? Kiedy policja znajduje miejsce, gdzie była więziona, Alex już tam nie ma. Okazuje się inteligentniejsza od swego kata. To osoba, która niczego nie wybacza, niczego i nikogo nie zapomina.

Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie:
http://nakanapie.pl/patronaty
# 2014-01-19 17:20
Odpowiedz
@coconut
@coconut
635 książek 724 posty
2014-01-19 18:53 #
Od razu po ostatnim egzaminie planuję nadrabianie czytelniczych zaległości - doczytam książki, które aktualnie czytam ("Strzała Kusziela", "Demon Luster", "Angelfall"), a potem na pewno sięgnę po "Pisane szkarłatem", "Metro 2033", "Papierowe miasta", "FEED" i jeszcze przynajmniej kilka innych; być może zacznę wreszcie cykl Adriana Tchaikovsky'ego. W każdym razie czeka mnie czytelniczy miesiąc. Wreszcie. :)
# 2014-01-19 18:53
Odpowiedz
@Maynard
@Maynard
617 książek 745 postów
2014-01-19 19:02 #
Pracując w szkolnictwie w woj. mazowieckim ferie mamy dopiero od 17 lutego, a przede mną trzy posiedzenia Rady Pedagogicznej, zebrania i inne pracowite chwile. Na ferie za cztery tygodnie zostawiam sobie grube tomiszcze wydane przez MAGa czyli powieść "Jonathan Strange i Pan Norell" S. Clarke
# 2014-01-19 19:02
Odpowiedz
@alicjadominika
@alicjadominika
8 książek 1 post
2014-01-19 19:25 #
Ja zmierzam przeczytać pozycje z mojej półki, za które jeszcze nie miałam czasu się zabrać: "Dotyk Julii", "Gra w Kłamstwa" i "Szukając Alaski" :)
# 2014-01-19 19:25
Odpowiedz
MA
@magdalenardo
3 posty
2014-01-20 02:07 #
Ja "Pojedynek uczuć" Krystyny Mirek, "Bezdomną" Kasi Michalak i kończę "Australijczyka w Italii" Marca Llewellyna
# 2014-01-20 02:07
Odpowiedz
IO
@Iones
1 książkę 1 post
2014-01-20 18:14 #
Ja zamierzam się zabrac w końcu za drugą część Gry o tron. Poza tym przeczytam dwa tomy "Namiestniczki" Wiery Szkolnikowej. Chce też napisać pracę maturalną, tym samym po raz któryś przeczytać "Pan Lodowego Ogrodu t.1" Jarosława Grzędowicza oraz "Wąż Marlo" Marcina Wrońskiego
# 2014-01-20 18:14
Odpowiedz
@Owl
@Owl
8 książek 3 posty
2014-01-20 20:06 #
Ja zamierzam przeczytać Silmarillion, który w sumie niedawno zaczęłam. Do tego Krew Elfów i jeśli zdążę, to "Przebudzenie" Katarzyny Zystowskiej, o ile dobrze pamiętam.
# 2014-01-20 20:06
Odpowiedz
@frodo
@frodo
2866 książek 2164 posty
2014-01-21 08:12 #
Drugą część Szubienicznika Jacka Piekary, Cyganie na polskich drogach - Jerzego Ficowskiego, a trzecia - po wizycie w bibliotece (pewnie Ręka Mankella).
# 2014-01-21 08:12
Odpowiedz
@tsantsara
@tsantsara
Bibliotekarz 976 książek 1610 postów
2014-01-21 21:33 #
Co czytać w ferie? To samo co na co dzień - w autobusie Žamboch: Czas żyć, czas zabijać, seria JFK, w pociągu: Made in Poland.Antologia reporterów Dużego Formatu, przy słuchaniu muzyki: Bohuslav Reynek: Svěcení, do łóżka: O historii Śląska i Wrocławia inaczej.
# 2014-01-21 21:33
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
© 2007 - 2024 nakanapie.pl