Temat

Bohaterowie wiosny... [newsletter nr 41]

Postów na stronie:
2013-05-07 18:08 #
Niedawno pisaliście o książkach, które macie zamiar przeczytać podczas majówki. Udało Wam się zrealizować Wasze plany?

Jakie ciekawe postacie poznaliście w Waszych majówkowych lekturach?


A jeżeli nie udało Wam się nikogo ciekawego poznać, to może bohaterowie nowości, które ukazały się pod patronatem nakanapie.pl, przypadną Wam do gustu?


"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń (audiobook), Nick Vujicic


Autobiografia. Dla niektórych historia jego życia może wydać się nieprawdopodobna, ale Nick pisze o sobie, o swojej niepełnosprawności i... zmienia życie innych ludzi niosąc nadzieję i inspirację.


"Magnolia", Grażyna Jeromin-Gałuszka


A może tak osiąść w Bieszczadach? Życie Filipa Spalskiego zmienia się w momencie gdy odchodzi od niego żona. Zostaje sam, bez przyjaciół i rodziny. Wyrusza przed siebie i trafia w Bieszczady do pensjonatu "Magnolia".


"Nowy Przywódca", Julianna Baggott


Druga książki z serii "Świat po wybuchu". Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków...


"Odmieniec", Philippa Gregory


Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Do opactwa przybywa Luca, który na polecenie papieża ma wyjaśnić dziwne zachowanie zakonnic, które zdradzają oznaki obłędu...


"Scarlett", Marrisa Meyer


Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę. Cinder, dziewczyna cyborg próbuje wydostać się z więzienia. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Spotyka Wilka, który prawdodpodobnie wie, gdzie przebywa jej babcia. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.


"Marsylski szwindel", Peter Mayle


Zapraszamy na południe Francji, gdzie "uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt" pakuje się znowu w kłopoty. Tym razem jego przeciwnikami będą gangsterzy i... inwestorzy.


"Czułym okiem", Tomasz Jastrun


Czułym okiem Tomasza Jastruna będziemy podglądać naszą rzeczywistość, tym razem w dzięki zbiorowi felietonów, które na przestrzeni ostatnich lat ukazywały się w magazynie "Zwierciadło".


"Buzz", Anders de la Motte


Jeżeli czytałaś/eś "Gejm" to teraz musisz przeczytać "Buzz". Henrik Petterson ciągle ucieka, ale brakuje mu ekscytujących wyzwań i adrenaliny. Pewnego dnia wszystko się zmieni. Poznaje tajemniczą kobietę, która posiada podejrzany telefon...Więcej informacji o naszych patronatach znajdziecie na stronie:
http://nakanapie.pl/patronaty
# 2013-05-07 18:08
Odpowiedz
OL
@Olek717
1 książkę 2 posty
2013-05-07 19:23 #
Specyfik Aleksandra Janowskiego oraz jego Krzyż Południa
# 2013-05-07 19:23
Odpowiedz
@finkaa
@finkaa
384 książki 515 postów
2013-05-07 19:25 #
Ja podczas majówki bardzo zaprzyjaźniłam się z pewną brytyjską damą. Mówię tu o Samancie Hargrave, której odwaga i hart ducha zawładnęły moim sercem. Opasła powieść Barbary Wood pt. "Domina" wkomponowała się do tego stopnia w moje życie, że przy ostatnich 50 stronach nie wiedziałam czy kończyć, czy może trzymać się w niepewności, żeby moja znajomość z Samantą trwała choć trochę dłużej.
# 2013-05-07 19:25
Odpowiedz
@patixa98
@patixa98
36 książek 100 postów
2013-05-07 20:14 #
Max z książki "Maximum Ride. Eksperyment "Anioł" " . Dlaczego? Ponieważ jest silna, nie histeryzuje, potrafi walczyć i ze wszystkim da sobie radę oraz nieźle skopie tyłki draniom :)
# 2013-05-07 20:14
Odpowiedz
@Maynard
@Maynard
617 książek 745 postów
2013-05-08 11:19 #
Kacper Ryx Junior ("Krwawa jutrznia"). Postać nie tyle ciekawa co raczej kuriozalna. Prawdziwy półbóg, mityczny heros cudem przeniesiony przez autora, M. Wollnego, do XVII wiecznej Rzeczypospolitej. Strzela bez pudła, posiada łuk który tylko on potrafi napiąć, nurkuje pod lodem, nie ima się go kula, dżuma, wścieklizna ani zapalenie płuc. Pod tymi względami przeskakuje o kilka mil swietlnych swojego sławnego rodzica, Kacpra Ryxa Seniora, skromnego, oczytanego. łebskiego niczym Holmes, krakowskiego inwestygatora Jego Królewskiej Mości (duzo bardziej bliższego mojemu sercu).
# 2013-05-08 11:19
Odpowiedz
Odpowiedź
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl