Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda!
Konkurs

Konkurs książkowy - Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda!
KONKURS ROZWIĄZANY
Z takimi kompanami, to konie można kraść! Najbardziej doceniliście jednak "dream team" stworzone przez: @wiki820, @jagodabuch i @Elfik_Book. Gratulacje!

Któż z nas nie tęskni teraz za swobodnymi podróżami, za przygodą. No, ale od czego mamy wyobraźnię! Włączamy ją zatem i lecimy. Ale, ale... Przydałby się jeszcze jakiś towarzysz. Z humorem, odwagą i siłą. Kto byłby idealny? Sprawdźmy!
Wyobraźcie sobie, że macie ruszyć w fantastyczną podróż pełną niebezpieczeństw. Którego z książkowych bohaterów wybierzecie do swojej drużyny? Dla trzech drużyn, które zbiorą najwięcej głosów, mamy przygotowane zestawy książek od Wydawnictwa Galeria Książki.
Regulamin konkursu
    Udział wzięli:
    @wybrana84 @Aleksandra_99 @Anyush @DieLeseratte @beatazet @w.bookss @jagodabuch @paulina2701 @agata.karolina.sz @Kyna @melkart002 @mariolamasiul @dyrcia7 @luizko @mysilicielka @mxkne @Elfik_Book @pollyann_20 @wiki820 @Chassefierre

Odpowiedzi

@mysilicielka
@mysilicielka około 3 lata temu
Najchętniej wyruszyłabym w podróż z Geraltem. Za dnia ubije potwory, nocą ogrzeje... Towarzystwo idealne 😉


@mxkne
@mxkne około 3 lata temu
Każda drużyna musi składać się z osobistości, które w pewien sposób się dopełniają. W takim razie na pewno zabrałabym ze sobą Manon Czarnodziobą, która w swoim życiu przeżyła wiele bitew, z których wyszła zwycięsko i która nie raz udowodniła swoją lojalność wobec bliskich. Do takiego zestawu przydałby się ktoś, kto dobrze wykorzystuje swój umysł, także do wyprawy zaprosiłabym Hermionę Granger, która słynie z ratowania skóry dzięki swojej wiedzy. Oczywiście, ktoś musi dbać o morale całej drużyny, więc przydałby się Jaskier, z którym na pewno nie byłoby nudno i raczył wszystkich swoim sławnym śpiewem.
Myślę, że taka drużyna nie tylko doskonale poradziłaby sobie z niebezpieczeństwem, ale też potrafiła spędzić dobrze czas przy kuflu dobrego napoju :D
@melkart002
@melkart002 około 3 lata temu
Moja wymarzona drużyna to - Sherlock Holmes, Dorian Gray, Hrabia Monte Christo, Hulk, Thor, Alkibiades, Julian Apostata oraz Mitrydates VI Eupator i Geralt z Rivii. Jednym słowem bardzo barwna czeladka, z poczuciem humoru, nietuzinkowa, genialnie niebezpieczna, intelektualnie nieziemska, z ponadludzkimi zdolnościami, potrafiąca dobrze się bawić. Ech, szkoda że to tylko marzenie ;D
@Elfik_Book
@Elfik_Book około 3 lata temu
Na taką fantastyczną pełną niebezpieczeństw wzięłabym Elwooda z "Miedziaków". Dlaczego? Z dwóch głównych powodów - jeden mocno egoistyczny, drugi dający nadzieję samemu Elwoodowi. Wzięłabym z osobistych powodów Elwooda, by móc liczyć na jego bystre oko, które zauważa więcej niż przeciętny człowiek, jego pogodę ducha i tak często podkreślaną wytrwałość. Mnie samej jej brakuje w najprostszych czynnościach, on ją ma w najtrudniejszych chwilach - może jego postawa inspirowałaby mnie. A ten drugi powód? Elwood pochodzi z naszego świata i to z jego najmroczniejszej części. Będąc dobrym, walecznym, wytrwałym, pracowitym i inteligentnym nastolatkiem, trafił do piekła stworzonego przez nas samych. Jaki był koniec, dobrze wiemy. A jeśliby był inny? Jeśli Elwood mógłby podróżować ze mną i oderwać się od brutalnego i zdehumanizowanego świata na rzeczy niesamowitej podróży? Mógłby spełniać swoje marzenia i poczuć się naprawdę tak jak bohaterowie książek, które tak często czytał. Może to dla niego nadzieja na lepsze jutro, a dla mnie na wspaniałego towarzysza.
@pollyann_20
@pollyann_20 około 3 lata temu
Odwaga i siła to nie tylko sprawka magicznych mocy, ale przede wszystkim odpowiedniego charakteru. Z książek, które do tej pory przeczytałam mogłabym wysunąć wiele postaci, ale tylko jedna wydaje mi się szczególnie dobra.
Gdybym miała możliwość wybrania się w podróż pełną niebezpieczeństw z pewnością wyruszyłabym w nią wraz z Celestine North , bohaterką książki "Skaza" Cecelii Ahern.
Silna nastolatka, umiejąca przeciwstawić się w trudnych sytuacjach, dająca sobie radę z przeciwnościami losu, a przede wszystkim kipiąca odwagą to idealny kompan dla mnie! Ponadto nikt nie porozumie się lepiej, niż kobieta z kobietą :D
@beatazet
@beatazet około 3 lata temu
Myślę, że zabrałabym ze sobą Harry'ego Pottera z serii książek o nim J. K. Rowling. Ma magiczną moc, jest odważny i nie zawaha się mi pomóc w sytuacji zagrożenia. Po za tym ma ciekawe poczucie humoru, więc... Kto wie co się wydarzy?
@Kyna
@Kyna około 3 lata temu
Zdecydowanie Felixa Polona z serii książek Felix Net i Nika! Felix to inteligentny i mądry chłopak, który miałby pod ręką swój plecak,multitoola i wiele innych przedmiotów, dzięki którym wyszlibyśmy z opresji. Oprócz tego Felix jest przezorny i z niczego potrafi zrobić coś, a także potrafi przeżyć w lesie, na bezludnej wyspie i w każdym innym miejscu, w którym byśmy się znaleźli. W dodatku miałabym towarzysza, z którym mogłabym rozmawiać o wszystkim. Felix wiedziałby, jak zdobyć jedzenie, jak się obronić i jak przeżyć noc. Nawet nie ma co się zastanawiać! Jest idealny na takie przygody! :D
@agata.karolina.sz
@agata.karolina.sz około 3 lata temu
Myślę, że zabrałabym ze sobą Wolnych Ciut Ludzi, którzy są przebiegli, zorganizowani i silni, oraz Akwilę Dokuczliwą, bez nadzoru której przy pierwszej okazji mogliby mi się upić do nieprzytomności płynem do dezynfekcji.
@paulina2701
@paulina2701 około 3 lata temu
Jeśli podróż ma być niebezpieczna, to zdecydowanie Harry Potter musiałby być w mojej drużynie. No i może przy okazji dałby się przelecieć na swojej miotle ;D

@luizko
@luizko około 3 lata temu
Moja wymarzona drużyna to:
- Simona Kossak (znawczyni i miłośniczka natury, ukochana autorka książek o przyrodzie i Puszczy Białowieskiej, ale też bohaterka książki Simona. O niezwyczajnym życiu),
-
Herkules Poirot (obecność przeinteligentnego dżentelmena z pewnością urozmaiciła by nasze rozmowy i przygody)
- babcia Stasia Pętelki
(ta, która w książce Ferie w lesie Barbary Supeł zna świetny sposób na lęk Stasia przed potworami - radzi mu, by po prostu wyobrażał je sobie w czepkach pływackich, ponieważ: "W czepku pływackim wszystko wydaje się bardziej śmieszne i straszne". Bardzo tę za te słowa babcię polubiłam, a że lada chwila Dzień Babci - podczas naszej wyprawy byłaby okazja do wydania przyjęcia :)
@Chassefierre
@Chassefierre około 3 lata temu
Ach, ciężki to wybór... Tylu bohaterów znam, tylu lubię. Więc niech będzie ktoś z ostatniej książki, która bardzo mi się spodobała! Na wyprawę zabrałabym więc ze sobą duet składający się z Kella i Lili z ,,Mroczniejszego odcienia magii''. :) Czarodziej potrafiący przemieszczać się między światami (ach, jakie to nieograniczone możliwości podróży!) i utalentowana złodziejka (na wypadek gdyby trzeba było się gdzieś wkraść lub zdobyć coś w nielegalny sposób) wydają mi się całkiem niezłą, a już na pewno ciekawą kompanią. Jestem przekonana, że nie nudzilibyśmy się razem, a nasze przygody opiewaliby bardowie w trakcie wystawnych uczt na zamorskich dworach! :D
@mariolamasiul
@mariolamasiul około 3 lata temu
Hmmm... Jestem przekonana, że wspaniałym towarzyszem byłby Edward Cullen ze znanej sagi książek autorstwa Stephenie Meyer. Jest silny, odważny, nawet zabawny i w dodatku czyta w myślach. Na pewno czułabym się bezpiecznie wiedząc, że ten wampir jest moim przyjacielem :)
@w.bookss
@w.bookss około 3 lata temu
Jeśli miałabym wybrać się na niebezpieczną podróż, pełną czekających mnie wyzwań to zdecydowanie zabrałabym ze sobą Zmorę ze " Strażnika Tresaonu"
Dlaczego jego?
Postać ta żyje od wieków, co wiąże się z pewnym doświadczeniem, którym się ze mną podzieli, i które wykorzystamy podczas czyhających na nas przeciwnościach losu. Po za tym, Zmora potrafi podejmować poważne decyzje i nie boi się ryzyka czy owego niebezpieczeństwa. Obstawiam, że każdy, wyruszając w drogę wolałby mieć go po swojej stronie aniżeli miałby go mieć za wroga.
@Anyush
@Anyush około 3 lata temu
Jeśli miałabym kogoś zabrać na niebezpieczną podróż to wybrałabym Jude Duarte z ''Okrutnego Księcia'', która nie boi się żadnych wyzwań, jest przyzwyczajona do niebezpieczeństw, więc jak zawsze dałaby sobie radę.
@wybrana84
@wybrana84 około 3 lata temu
Ja jeśli miałabym kogoś wybrać na niebezpieczną podróż - to wzięłabym ze sobą słynnego Daimona Freya -
Abbadona ,Niszczyciela Światów, Anioła Zagłady, dzierżącego klucz do czeluści, tańczącego na zgliszczach. Wysoki, męski, czarnowłosy, przystojniak o wnikliwym spojrzeniu i dobrym serduszku. Nic mu nie straszne. A i jeszcze ja przy takim Aniele czułabym się mega bezpieczna. Jego charyzma i miecz zagłady pokonają wszelkie potwory, trudy i niebezpieczeństwa.
@dyrcia7
@dyrcia7 około 3 lata temu
Jeśli miałabym wyruszyć w fantastyczną podróż pełną niebezpieczeństw, a moim towarzyszem ma być ktoś z humorem, odwagą i siłą to jedyny wybór to Pipi Langstrumpf czyli popularna Pipi Pończoszanka.Kto zna te dziewczynkę to wie, że ma dużo siły, jest zabawna i odważna. Z nią nuda nie grozi.
@DieLeseratte
@DieLeseratte około 3 lata temu
Ja zabrałabym ze sobą bohatera książkowo - filmowego, czyli Newt'a Skamander'a z serii "Fantastyczne zwierzęta...". Książki o jego przygodachy czytał już w końcu sam Harry Potter, więc z pewnością jest w tym bohaterze coś "magicznego", co nie pozwoliłoby mi się nudzić :) Jako specjalista od skrzatów domowych i magicznych stworzeń, Newt na pewno uraczyłby mnie podczas naszej podróży ciekawymi informacjami na ich temat. Dodatkowo jako Kawaler Orderu Merlina cechowałby się z pewnością ponadprzeciętną odwagą i umiejętnościami, które wyciągnęłyby nas z każdych tarapatów.
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 około 3 lata temu
Przygoda nie może się odbyć bez Neta z serii Rafała Kosika pod tytułem „Felix, Net i Nika". Ten bohater nie zawsze jest odważny, ale nadrabia humorem i świetnymi wypowiedziami w każdej chwili. Oprócz tego jest geniuszem informatycznym. Jak ja ma dużo kręconych włosów, które żyją własnym prawem. Net nie raz pokazał, że potrafi się skupić i w chwili zagrożenia wyjść obronną ręką. Myślę, że bylibyśmy świetnym duetem. Ola i Net, zakręceni poszukiwacze przygód i kłopotów.
@jagodabuch
@jagodabuch około 3 lata temu
W fantastyczną podróż pełną niebezpieczeństw zabrałabym rudowłosą Ryiah ( Rachel E. Carter), która uwielbia niebezpiczeństwo i w każdej sytuacji się odnajdzie, nigdy się nie podda dlatego wiem, że będę mogła na nią liczyć. Jak zabrakło by nam ognia to nam wyczerpuje ;) i się ogrzejemy. Ma świetną kondycję, więc będziemy się razem dopingować. Jest przygotowana na różne warunki bytowe,namiot, zimno, gorąco i inne sprawy. Razem damy radę. Ma w sobie duże pokłady energii i odwagi, jest w stanie się nawet poświęcić sprawie. Humoru jej też nie brakuje, więc uśmiałybyśmy się po pachy. No cóż same plusy, lepszej towarzyszki do mojej drużyny bym nie znalazła,.
@wiki820
@wiki820 około 3 lata temu
Fantastyczna podróż pełna niebezpieczeństw? Długo myślałam nad tym, który bohater byłby tym najlepszym, ponieważ poznałam naprawdę wiele wspaniałych postaci. Jednak do swojej drużyny wzięłabym Samwise’a Gangee z trylogii „Władca pierścieni”. Byłby on idealnym partnerem, ponieważ jest wiernym przyjaciołom bohaterem. Nawet w chwilach słabości, byłby dla mnie niesamowitym wsparciem. Nie raz pokazał swoją wytrwałość i pomysłowość. W chwilach prawdziwego niebezpieczeństwa, nie zostawiłby mnie bez pomocy, nie poszedłby na łatwiznę, tylko znalazłaby rozwiązanie, nawet jeśli to rozwiązanie wymagałoby wielkiego poświęcenia. Także w drodze przez życie, życzę wszystkim takiego partnera, ponieważ taki przyjaciel to skarb.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl