10 rozmów które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem

Shmuley Boteach
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
10 rozmów które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

10 rozmów które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem Celem rodziców jest zawsze wychowanie swoich dzieci na ludzi dobrych i wartościowych, przekazanie potomstwu tego, co w życiu najważniejsze i wartości, które mogą je w życiu prowadzić. Jak jednak rozmawiać z dziećmi? Jakie tematy poruszyć? Jak działać, by uniknąć sytuacji, w której dziecko dorasta, a my tracimy z nim kontakt... Shmuley Boteach sugeruje czytelnikom przeprowadzenie ze swoimi dziećmi istotnych rozmów, które obejmują takie tematy, jak: troska o dzieciństwo; rozwijanie ciekawości intelektualnej; wiedza, kim się jest i kim chce się zostać; nauka wybaczania; uświadamianie znaczenia rodziny i tradycji; nieustraszoność i dzielność. Jako ojciec ośmiorga dzieci, autor posiada bogate doświadczenie w dziedzinie wychowania. Jego książka jest przeznaczona dla rodziców dzieci w każdym wieku, od brzdąców, które dopiero zaczynają zyskiwać świadomość otaczającego je świata, po nastolatki, które muszą uczyć się, jak stawiać czoło wszelkiego rodzaju presjom społecznym i wymaganiom szkolnym. Porady Shmuleya Boteacha mają swe źródło w żydowskiej tradycji wychowywania dzieci, w której nacisk położony jest na przekazanie tradycyjnych wartości i zachowanie międzypokoleniowej więzi.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-60040-49-2, 9788360040492
Wydawnictwo: Esprit

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Warto szczerze porozmawiać

2.09.2012

Każdy rodzic zastanawia się czasem, czy jego sposób wychowywania dziecka jest tym właściwym. Czy aby na pewno wszystko robi dobrze. Wątpliwości niejednokrotnie przychodzą do nas, kiedy nasze dziecko nie słucha w ogóle tego, co do niego mówimy, robi na złość, a także zachowuje się w sposób karygodny, co czasem jest powodem wstydu dla rodziców. Osoby... Recenzja książki 10 rozmów które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Amarisa
2012-09-02
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka 10 rozmów które każdy powinien przeprowadzić ze swoim dzieckiem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl