100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją

Gavin Reid, Shannon Green
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Publikacja to zbiór wypróbowanych i efektywnych metod pracy z dziećmi z diagnozą dysleksji. Zawarte w książce ćwiczenia i pomysły mogą być łatwo modyfikowane i dostosowywane do różnych rodzajów zajęć. Są odpowiednie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 5. do 19. roku życia. Nie wymagają też żadnego specjalnego wyposażenia. Wzbogacono je opisami wyjaśniającymi naturę dysleksji.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7744-077-3, 9788377440773
Wydawnictwo: Harmonia
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka 100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Edyta_09
2020-07-21
7 /10
Przeczytane 2020

Niepozorna, ale bardzo przydatna książka. Podzielona na ponad 100 rozdziałów/ pomysłów, które zawierają wskazówki dotyczące nauczania dyslektyków w ogóle oraz podpowiedzi dla nauczycieli konkretnych przedmiotów. Rozdziały nie są długie, koncentrują się na jednej konkretnej podpowiedzi i dzięki temu nie ma tutaj zbyt wiele teorii. Książka jest pełna konkretów, ale czasem brakowało mi podania przykładu lub dalszego rozwinięcia jakiegoś pomysłu. Ilość praktycznych rozwiązań jest imponująca, ale to nie znaczy, że nie znajdziecie tutaj ani grama teorii – teoria pojawia się w rozsądnych ilościach i służy wyjaśnieniu dlaczego dany sposób pracy z uczniem zadziała albo nie zadziała. Dla mnie jest to ogromny plus, bo zazwyczaj studiując tzw. literaturę fachową lub biorąc udział w szkoleniach dostaję ogromną porcję nic nie wnoszącej części teoretycznej i kolejne wyjaśnienie czym jest dysleksja, a nie dostaję gotowych do zastosowania wskazówek.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka 100 i więcej pomysłów jak pomóc dziecku z dysleksją. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl