100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu

Heinz E. Studt
100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu- to drugi tom autorstwa motocyklowego podróżnika Heinza E. Studta. Jego pierwszy zbiór najpiękniejszych tras po Alpach Wschodnich i Zachodnich zyskał sobie ogromną popularność jako alpejska encyklopedia każdego motocyklowego turysty. W drugim tomie Autor opisał sto kolejnych dróg wysokogórskich oraz możliwości połączenia ich z trasami opisanymi w tomie pierwszym. Wśród stu nowych, najpiękniejszych szlaków znalazły się zarówno nieznane i mało uczęszczane trasy, jak i atrakcje przyciągające rzesze motocyklistów, zarówno drogi łatwe do pokonania, jak i bardzo trudne lub szutrowe. Opis każdej przełęczy zawiera m.in. informacje dotyczące: -stopnia trudności, -liczby zakrętów, -opłat drogowych i blokad sezonowych, -możliwości połączeń z innymi przełęczami, -profilu wysokości (liczba metrów w górę i w dół, średni i najwyższy stopień nachylenia). W zbiorze zaprezentowano najpiękniejsze drogi widokowe i legendarne przełęcze o sięgającej setki lat wstecz historii. Dodatkowo w każdym rozdziale opisano atrakcje turystyczno-krajobrazowe, a całość uzupełniają szczegółowe mapy każdej przełęczy oraz zdjęcia Autora z podróży. Oprócz charakterystyki przełęczy, zbiór zawiera: -2 mapy poglądowe Alp Wschodnich i Zachodnich (na wewnętrznej stronie okładki), -2 tabele z przeglądem przełęczy, -informacje dotyczące zasad ruchu drogowego w każdym z opisywanych krajów alpejskich, -praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania się do podróży -opisy wielu cudownych zakątków wartych odkrycia. Dla czytelników na stronie Wydawnictwa FAR AWAY dostępne są trasy GPS dla każdej przełęczy i wycieczki.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-937171-3-2, 9788393717132
Wydawnictwo: Plan
Seria: 100 przełęczy alpejskich
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka 100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka 100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl