11/11 = Niepodległość

Artur Chochowski, Wojciech Nawrot, Aleksandra Spanowicz, Łukasz Ciaciuch ...
Książka 11/11 = Niepodległość
Książka 11/11 = Niepodległość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"11/11=Niepodległość" jest próbą odpowiedzi na zadawane od lat pytanie – "Jak rozmawiać z młodzieżą o narodowych świętach i rocznicach?". Projekt adresowany jest do młodego odbiorcy, dlatego w przygotowanej antologii posługujemy się medium, z którym jest on zaprzyjaźniony. Poszczególne rozdziały są tak skonstruowane, by przez losy indywidualnego bohatera opisać poszczególne drogi do odzyskania niepodległości. Pracy nad albumem podjęli się twórcy od lat związani z polskim komiksem historycznym, tacy jak Michał Gałek, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Jacek Michalski, Witold Tkaczyk i Janusz Wyrzykowski oraz wielu autorów, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z ciągle przebijającymi się na salony i księgarskie półki opowieściami obrazkowymi, traktującymi o czasach przeszłych. W przygotowywanym zbiorze znajdą się zarówno historie opowiedziane słowem, jak i ograniczające je na rzecz obrazu; graficzne i "malarskie"; czarno-białe i barwne - szeroki przegląd komiksowego warsztatu. Równie istotnym elementem projektu jest strona internetowa www.niepodleglosc.nck.pl (strona na razie nieaktywna), na której prezentowane będą komiksy, sylwetki twórców zaangażowanych w akcję oraz (w najbliższej przyszłości) konkursy plastyczne i komiksowe poświęcone ważnym dla historii naszego kraju momentom dziejowym. Organizatorzy projektu nie zamierzają poprzestać na wydaniu tylko jednego albumu. Jak sami wspominają, mają nadzieję że tegoroczna publikacja będzie początkiem serii wydawniczej o tematyce historycznej, adresowanej do młodych czytelników, zaś strona internetowa stanie się nośnikiem służącym podtrzymywaniu zainteresowania inicjatywą, poprzez organizowanie konkursów o tematyce historycznej skierowanych zarówno do młodzieży, jak i profesjonalnych twórców komiksów i plastyków. Projekt wspiera żołnierz Armii Krajowej i uczestnik Powstania Warszawskiego Henryk Jerzy Chmielewski - znany jako Papcio Chmiel - autor serii Tytus, Romek i A’Tomek. W pracach nad albumem aktywnie wzięło udział wydawnictwo Zin Zin Press, od pewnego czasu mocno angażujące się w publikacje tego właśnie typu. Spis historii, które znalazły się w albumie z wyszczególnieniem autorów: „Przystanek Niepodległość”, scen. Witold Tkaczyk, rys. Wojciech Nawrot „Doczekać świtu”, scen. Maciej Jasiński, rys. Andrzej Janicki i Jacek Michalski „Pociąg do wolności”, scen. Maciej Jasiński, rys. Łukasz Ciaciuch „Pewnego razu przy ulicy Długiej”, scen. Maciej Jasiński, rys. Janusz Wyrzykowski „Totenmeldung – Rejestr zmarłych”, scen. Michał Gałek, rys. Arkadiusz Klimek „W imieniu Rzeczypospolitej…”, scen. Bartosz Kurc, rys. Aleksandra Spanowicz „Monte Cassino: Wzgórze Anioła Śmierci”, scen. Zbigniew Tomecki, rys. Gabriela Becla “Drągal”, scen. Robert Zaręba, rys. Artur Chochowski „Dotyk śmierci”, scen. Maciej Jasiński, rys. Jacek Michalski „Kapliczka pamięci”, scen. Witold Tkaczyk, rys. Maciej Mazur „Łódzki dzwon”, scen. Jacek Grudzień, rys. Tomasz Tomaszewski
Data wydania: 2007-11
ISBN: 978-83-926238-1-6, 9788392623816
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
Stron: 144

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka 11/11 = Niepodległość aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “11/11 = Niepodległość”- Artur Chochowski

Książka Antologia w hołdzie Tadeuszowi Baranowskiemu
Antologia w hołdzie Tadeusz... Mariusz Podleś, Daniel Gutowski, Paweł Pyzik, Tomasz Kaczkowski ...
tadeusz Baranowski to klasyk polskiego komiksu, w tym przede...
Książka Antologia memoria Janusza Christy
Antologia memoria Janusza C... Mikołaj Ratka, Aleksandra Spanowicz, Łukasz Ciaciuch, Krzysztof Trystuła ...
Krótkie formy komiksowe ku upamiętnienia wkładu w Polski kom...
Książka Najlepsi młodzi rysownicy
Najlepsi młodzi rysownicy Aleksandra Ogaza, Tomasz Piorunowski, Piotr Kania, Joanna Holeksa ...
{}7/10
Zbiór przedstawiają krótkie historie polskich rysowników mło...
Książka KKK - 25 - Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika
KKK - 25 - Antologia. Krewn... Dominik Szcześniak, Hubert Ronek, Krzysztof Ostrowski, Jerzy Szyłak ...
Jubileuszowa antologia zawierającą premierowe komiksy stworz...
Książka 1940 Katyń - Zbrodnia na nieludzkiej ziemi
1940 Katyń - Zbrodnia na ni... Marcin Kobylecki, Wojciech Nawrot, Jerzy Ozga, Krzysztof Gawronkiewicz ...
Scenariusz komiksu, na podstawie fragmentów wspomnień Józefa...

Cytaty z książki

O nie! Książka 11/11 = Niepodległość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe