12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Jordan B. Peterson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
12 życiowych zasad. Antidotum na chaos
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Co jest w życiu najważniejsze? O czym każdy powinien wiedzieć? Renomowany psycholog Jordan Peterson, mający w swoim dorobku naukowym publikacje, które wpłynęły na współczesne rozumienie osobowości, przez wielu uznawany jest za jednego z najważniejszych myślicieli naszych czasów. Jego wykłady obejmujące tematykę od mitologii i opowieści biblijnych, przez ewolucję, po relacje miłosne i wychowanie dzieci przyciągnęły dziesiątki milionów słuchaczy na całym świecie. W dobie galopujących zmian i polaryzującej polityki jego przekaz podkreślający wartość osobistej odpowiedzialności i tradycyjnych mądrości życiowych trafił społeczeństwo w czuły punkt. Na kartach tej książki przedstawia dwanaście doniosłych, praktycznych reguł, które mogą posłużyć za kompas moralny i pomóc nadać życiu sens. Oparta na doświadczeniach zawodowych oraz życiowych autora, a także mądrościach zawartych w najstarszych ludzkich mitach i opowieściach, książka 12 życiowych zasad oferuje antidotum na chaos w naszym życiu: wieczne prawdy ukazane w świetle naszych współczesnych problemów.
Tytuł oryginalny: 12 Rules for Life
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-946310-5-5, 9788394631055
Wydawnictwo: Fijorr
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 432
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jordan B. Peterson Jordan B. Peterson
Urodzony 12 czerwca 1962 roku w Kanadzie (Edmonton)
Jordan Bernt Peterson – kanadyjski psycholog kliniczny, profesor psychologii na Uniwersytecie w Toronto, zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Peterson ukończył studia licencjackie na ...

Pozostałe książki:

Mapy sensu: Architektura przekonań
Wszystkie książki Jordan B. Peterson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie - trudne zajęcie

WYBÓR REDAKCJI
1.07.2022

Poradników psychologicznych jest dużo. Im więcej ich jest, tym łatwiej trafić na banał, wtórność czy rażące i szkodliwe nieprawdy sprzedawane przez ich autorów. Jordan B. Peterson wdarł się z hukiem w medialną anglojęzyczną przestrzeń i opiniami wywołuje czasem skrajne emocje sygnalizowane z różnych stron światopoglądowych podziałów. Trochę poczyt... Recenzja książki 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Moja opinia o książce

Opinie

@martabogumila.nowak
2021-12-22
8 /10
Przeczytane Rozwój osobisty Posiadam Rozwój świadomości

Peterson polaryzuje, ludzie piszą elaboraty za, i przeciw jego wizji świata, historii i samorozwoju (te na pewno są dłuższe).
Czasem kusiło mnie, by obrać którąś ze stron, żeby się opowiedzieć, ale ostatecznie wolałam po prostu chłonąć i wyrobić sobie własną, niezależną opinię (o ile w ogóle można opinie kogoś żyjącego w społeczeństwie nazwać niezależną).

To książka, która nie zostawia obojętnym, to książka na której marginesach wypisuje się pytania, wykrzykniki i komentarze, a wiele cytatów przepisuje się do kajecików pod tytułem rozwój osobisty.

Peterson wyśmienicie posługuje się źródłami aby udowodnić swoje przekonania, ale robi to w sposób, którego nie nazwała bym manipulacją, a raczej geniuszem interpretacji i analizy.

Nie że wszystkimi poglądami, powiązaniami i konkluzjami się zgadzam, czasem drażniły mnie ciągłe powroty do Biblii, lub upraszczanie niektórych wniosków, ale pisarskie niezawoalowanie i szczerość autora sprawiają, że nie czujemy się werbowani ku ryzykownym ideologiom.

Peterson daje nam miejsce na własne przemyślenia, jak czytamy w posłowiu : "prowadzi nas tylko na skraju lasu, do którego musimy wejść już sami."

Think for yourself.

| link |
JK
2022-06-11
Przeczytane

Chociaż nie każda z zasad wydaje mi się odpowiednia czy też dobrze uargumentowana, to jednak autorowi należy się uznanie za bardzo szerokie spojrzenie na te porady oraz dogłębne badania i rozmyślania nad nimi.

| link |
@Carmel-by-the-Sea
2022-07-01
8 /10
Przeczytane Ekonomia_psycho-socjologia_1 Posiadam
@ankzach
2022-06-06
8 /10
Przeczytane
@katapika
2021-01-11
7 /10
Przeczytane
@jbutton
2020-10-31
10 /10
Przeczytane
@Paralumpa
2020-05-05
9 /10
Przeczytane
@grotkowska.aleksandra
2020-05-04
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jesteś zbyt skomplikowany, aby zrozumieć samego siebie.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl